Prázdniny jsou ideální dobou pro úpravy v bytě. Ne snad, že bychom vám chtěli kazit dovolenou, ale kdy rekonstruovat, než když všichni z bytu vystřelí na letní pobyty? Je ideální zvolit toto období pro velké práce, které zasáhnou celý byt a při kterých by vám jinak všichni překáželi.
O prázdninách například můžete předělávat podlahy – pokud brousíte parkety a lakujete, v teplém letním počasí budou laky dobře zasychat. Práce na podlaze trvá 2 - 3 dny, podle rychlosti firmy a kvality laků, které zvolíte. Lépe je raději si počkat a lakovat pomalu schnoucími laky, které dlouho, ale zato důkladně vytvrdnou. Jsou sice dražší, ale tady se asi vyplatí investovat, abyste nemuseli celou operaci opakovat hned příští rok. Pro informaci: cena za vybroušení a lakování parket se pohybuje okolo 300 - 600 korun za metr čtvereční včetně materiálu, za olištování, vytmelení a další práce navíc platíte zvlášť.
Dalším dobrým tipem na prázdninové práce je malování nebo tapetování. Moderní je malovat pastelovými barvami, což je poměrně nákladná záležitost – když máte svou vlastní barvu, zaplatíte za oškrábání starých vrstev, vystěrkování a malování dvěma vrstvami barvy mezi 30 - 40 korun za metr čtvereční, pokud si nějakou z těchto prací uděláte sami, bude to pochopitelně levnější. Barevné plochy však potřebují zcela dokonale rovný podklad, proto bychom měli alespoň vyrovnání stěn nechat na odbornících. Malování na bílo je pochopitelně levnější, snadno si je zvládnete udělat i sami, pokud máte dostatek času a chuti do takové práce.
Ptáte se, kde v době dovolených, kdy jste vysolili poslední peníze za týdenní pobyt u moře a prázdninové tábory pro děti, máte na takovéhle rozsáhlé úpravy vzít? Možná vám pomůže úvěrová karta YES! Více o ní najdete na stránkách www.yeskarta.cz.