Průměrné množství prádla, vkládaného najednou do pračky, se v evropských zemích pohybuje kolem 3,5 kg. Běžné pračky se tomuto množství snadno přizpůsobí. Problém ale nastává se sušičkami, které bývají nejčastěji dimenzovány na pouhých 2,5 kg prádla. Pro uživatele to znamená buď prát a sušit najednou jen 2,5 kg prádla, nebo si náplň pračky před sušením rozdělit na dvě poloviny.
Řada běžně prodávaných praček se sušičkou není vybavena senzorem sušení, který sušicí proces automaticky zastaví v okamžiku, kdy je prádlo suché. Výsledkem sušení je tedy často vlhké nebo naopak přesušené prádlo. I to je jeden z důvodů, proč mnoho lidí stále dává přednost samostatné pračce a sušičce před kombinovanými spotřebiči, přestože je toto řešení náročnější na prostor i finance. Navíc je nutné prádlo ručně přemístit z pračky do sušičky. Tím se prací a sušicí proces zbytečně protahuje. Nové pračky se sušičkou Indesit dovolují pohodlně vyprat i usušit až čtyři kilogramy prádla najednou. To je podle četných výzkumů dostatečné množství pro většinu běžných pracích cyklů – vždyť celých 90 % pracích cyklů v Evropě probíhá s náplní menší než 4 kg. Nové pračky se sušičkou Indesit dokáží usušit 4 kg prádla za stejnou dobu, kterou starší typy sušiček potřebovaly k usušení pouhých 2,5 kg prádla. To znamená, že za stejnou dobu je nyní možné usušit až o 60 % prádla více.
Tajemstvím vyšší sušicí účinnosti je zejména funkce Thermo Spin – odstřeďování v průběhu sušicí fáze. Čím vyšší je teplota látky, tím vyšší účinnost odstřeďování. Nové pračky se sušičkou Indesit používají vyšší příkon pro rychlé zahřátí systému. Jakmile látka dosáhne maximální teploty, Thermo Spin dokáže odstředit až 500 g vody za 4 minuty. To představuje obrovskou úsporu času a energie. Zdokonalen byl také prvek kontroly ohřevu. Díky elektronické kontrole je teplota vzduchu udržována v konstantní výši podle doporučené péče o tkaninu. Nové pračky se sušičkou dosahují na konci sušicího cyklu 0 % zbytkové vody. Design ventilačního systému, větší buben a vana z materiálu InoxPlus, to vše poskytuje novým pračkám se sušičkou Indesit neuvěřitelnou účinnost.
Nová řada praček se sušičkou Indesit zahrnuje celkem tři modely: WD 84 T, WD 104 T a WD 125 T. Všechny mají přední plnění a disponují až 22 pracími a třemi sušicími programy. Náročnější uživatele jistě potěší speciální program pro denní přepírání či sušení vlny. Všechny modely jsou vybaveny samočisticím filtrem a nastavitelným termostatem.
Reklama