Moderátorská hvězda Novy Lucie Borhyová vyhlíží jako žena, která se pohybuje ve společnosti jako štika a doma moc nepobude. Jak bydlí, co ji baví a co vyváří, to nám ochotně prozradila, a dokonce se s námi podělila o svůj oblíbený recept.
Kde bydlíte, v domě, nebo v bytě?
Celý život jsem bydlela s rodiči v domě, teď bydlím v bytě s přítelem. Máme malý byt bez balkonu či terasy, takže pro mě, která jsem byla v létě zvyklá pobývat hodně na zahradě, je to omezení. Doufám, že se zase do nějakého domu nastěhujeme, už s přítelem něco plánujeme…
Jaký styl zařízení preferujete?
Nejraději mám vzdušné prostory, hodně místa a málo nábytku. A kytky.
A barvy?
Barvy určitě světlé, pastelové, světlé dřevo, v tom se cítím dobře.
V jaké místnosti doma trávíte nejvíc času a jak?
Určitě v kuchyni, nejen proto, že ráda vařím, ale i proto, že ji máme zařízenou víceúčelově, mám tam pracovní kout s počítačem, takže tam vařím i pracuju.
Skutečně ráda vaříte? Na to nevypadáte.
Opravdu, já strašně ráda vařím i jím. Při vaření miluju experimenty, takže pořád něco zkouším a baví mě vařit různé národní kuchyně, hlavně ze Středomoří.
A váš nejoblíbenější recept?
Protože nejen vařím, ale i peču, mám nejmilejší recept na sladký koláč, který se jmenuje „Prošívaná deka“, ale neznám ho bohužel zpaměti, takže se budete muset spokojit s receptem na zapékané maso:
Potřebujete: plátky masa podle chuti, uvařené a na plátky nakrájené brambory, plátky slaniny, žampiony, cibule nakrájená na kolečka, sůl a koření, které máte rádi, šlehačka.
Maso si předsmažím na pánvi, pak do zapékací mísy kladu vrstvy brambor, nakrájených žampionů, masa, slaniny a cibule. Poslední patro by měly tvořit brambory. Nakonec vše zaliju šlehačkou a dám do trouby zapéct.
Hmm, všichni jsme z toho dostali hlad! Jestliže jste tak excelentní kuchařka, jak se díváte na ostatní domácí práce? Uklízíte sama, nebo máte někoho na výpomoc? Máte nějakou práci, kterou úplně nesnášíte?
Dříve jsme nenáviděla mytí nádobí, ale teď máme myčku, takže už mi nevadí nic. Domů chodíme vlastně až večer a jsme sami dva dospělí lidé, takže se v našem bytečku vlastně ani žádný nepořádek nenadělá. Velký úklid stačí dělat tak jednou za čtrnáct dnů, a to zvládnu sama. Vlastně je to pro mě i příjemná relaxace. Ale až bude dům, děti, pes – to si asi budu muset někoho na výpomoc pořídit.
O čem si myslíte, že tvoří váš domov, bez čeho by váš byt nebyl domovem?
Odpověď nám Lucie nakreslila, i když se bránila, že vůbec kreslit neumí.

Připravila