Filosofie feng shui vznikla před tisíci let na dálném Východě a už desítky let z ní čerpají užitečné rady pro svůj život lidé na západ od našich hranic. U nás se sice o feng shui poslední léta taky trochu mluví, ale stále spíš jako o něčem, co připomíná magii, kartářky a věštění z karet. Přitom je tato filosofie vystavěna na základním poznání běhu světa a hledání harmonie vyplývající z přírody a z našeho okolí i nás samotných. V podstatě se jedná o jev, který se tak suchopárně nazývá „životní prostředí“. Místo, kde žijeme, a to nejen z hlediska krajiny, ale i architektury nebo zařízení interiéru.
Celá problematika feng shui je široká a člověku trvá léta pilného studia, než se naučí s ní trochu zacházet. Přesto vám teď nabízíme několik praktických tipů, jak za pomoci feng shui přivést do vašeho domova harmonii a štěstí.

- Dávejte přednost jednoduchým tvarům. Čtverce a obdélníky jsou lepší než tvary s chybějícími rohy.
- Velkými okny mizí energie z místnosti, zvláště pokud jsou okna proti dveřím. Kromě pokojových květin pod okny a zavěšených zvonkoher je proto vhodné doplnit křišťál, který pomůže energii stabilizovat.
- Do koupelny je dobré umístit velké zrcadlo. V ložnici by naopak být zrcadlo nemělo.
- Pokud máte byt a skříně přeplněny, nic dalšího se už do vašeho života nevejde. Proto je dobré občas pořádně uklidit a zbavit se starých věcí.
- Suché květiny v bytě oslabují šanci na štěstí.
- I náměty obrázků nebo plakátů na zdi mohou mít vliv na váš život, měly by být harmonické a milé, nikoli agresivní nebo ponuré. Do ložnice je dobré umístit nějaké obrázky s milostnou nebo romantickou tématikou.
- Je lepší vařit na plynu než na elektřině, protože plyn představuje přirozenější oheň, jehož energie může přecházet do našeho těla.
- A na závěr perlička: Splachovat bychom měli se zavřeným prkénkem, jinak si splachujeme i svou energii…
Reklama