Tento týden byly novinářům na tiskové konferenci představeny nové internetové stránky, jež jsou opět důkazem, že internet je stále více ženská záležitost. Kterého chlapa by totiž zajímal server, který najdete na adrese www.pereme.cz?
Na nových stránkách, které vznikly z iniciativy kosmetické firmy Henkel, najdete spoustu informací, které se týkají praní a péče o prádlo, historie praní, výběru správného pracího prostředku i správné pračky, jak při praní ušetřit a podobně. V sekci nazvané jednoduše Historie praní se mimo jiné dočtete, že dříve se prádlo pralo za pomoci vytloukání špíny z prádla kamenem nebo dřevěnou holí, a to většinou bez použití jakýchkoliv pracích prostředků. První mýdlo se používalo někdy kolem roku 2500 př. n. l. a vyrábělo se ze směsi, která obsahovala 1 dílek oleje a 5,5 dílků dřevěného popela. Mýdlo se po celé Evropě rozšířilo až na začátku 19. století, ale v dnešní společnosti už není nejobvyklejším pracím prostředkem. Jsou tu speciální prací prášky, gely, tablety, aviváže aj. Například slavný Persil se objevil na trhu už v roce 1907.
V oddílu nazvaném Stroje a přístroje se píše o valše, na které se právalo dříve, ale také zde najedete informace o prvních poloautomatických pračkách pro domácnost, které byly zpočátku dost drahé a tudíž pro většinu lidí nedostupné.
Co má vliv na praní - to je název další rubriky, která vám představí pět nejdůležitějších činitelů pracího procesu a poukáže na jejich vliv: jsou to voda, teplota, doba a mechanismus praní, prací prostředky.
Pak se dozvíte něco O pracích prostředcích, z čeho se skládají a podle čeho se dělí, dočtete se také o Symbolech, které chrání naše prádlo, zavítat můžete i do rubriky Pereme v ruce, Vybíráme si správný prací prostředek a naučíte se spořit kapsu i životní prostředí v oddíle Pereme a šetříme Nakonec si necháte poradit při výběru nové pračky a pracího prostředku, dočtete se něco o prostředcích jako Persil, Palmex, Silan nebo Perwoll Balsam. Takže – než začnete prát, skočte se mrknout na internet…
Reklama