Léto je v plném proudu a již několik opravdu horkých dní nás vyhnalo k vodě. A to nejlépe k vodě, která je čistá a pouze pro naší potřebu – ano, řeč bude o bazénech na zahradě. V dnešní době už není luxus mít na zahradě svůj vlastní bazén. V nabídce firem, které bazény nabízejí a dodávají, je tolik možností, že uspokojí jak skromnější zákazníky, tak i ty opravdu náročné. Pokud si pořizujete bazén, je dobré se rozmyslet, kolik chcete do této legrace investovat. Často se totiž náklady na vše, co k bazénu patří, i na samotný bazén oproti původní představě zvýší. Nepotřebujete jen samotný bazén, ale veškeré příslušenství, bez kterého byste se v pohodě nejspíš nekoupali.
V první řadě si musíte dobře rozmyslet, na jaké místo bazén usadíte. Nejlépe je bazén situovat na slunné místo, aby slunce mohlo vodu dobře ohřívat. Také poloha a začlenění do celkové architektury zahrady jsou důležité, aby vám bazén za nějaký čas nezačal překážet.
Co se týká cen bazénů, levnější bývají nadzemní bazény, které jsou mobilní, můžete je podle potřeby přemístit a není tak pracná realizace. Zapuštěné bazény v zemi jsou dražší a pokud si takový bazén pořizujeme, myslíme na to, že je na zahradě „natrvalo“. Tyto bazény bývají z kvalitnějších materiálů, nejdražší jsou ze speciálních bazénových dlaždic s protiskluzovou fólií.
Bazény mají také různý tvar, pro náročnější majitele jsou ve tvaru různých protáhlých nepravidelných tvarů, popřípadě vytvořené přesně na míru.
Ke každému bazénu si musíte pořídit filtrační systém, který neustále zbavuje vodu nečistot. Vyrábí se speciální bazénové chemikálie, které se přidávají do vody, aby byla stále kvalitní a čistá. Špičkové čistící systémy jsou často cenově stejně náročné jako samotný bazén. Pro ty, co si přejí bazén zakrývat, jsou na trhu i speciální stříšky.
Plavání je dokonalá relaxace a zároveň zábavný sport. V dnešní době už každé dítě umí plavat a těšit se z vody. Pokud máte navíc vlastní bazén, který je vám k dispozici po celý den, koupete se v něm pouze vy sami a víte, že voda je čistá, nic vám nemůže zkazit radost z koupání. Snad jen deštivé počasí. Takže létu, plavání a skotačení v bazénech zdar!