Často jsme už v našem magazínu Bydlení psali o přírodních materiálech jako dřevo, textil, ratan a podobně, které vnášejí do našeho domova útulnost a přirozenou krásu. Dnes se zastavme u suroviny o něco prozaičtější, ale zato o nic méně půvabné.
Kov. Do našeho bytu patří stejně jako ony zmíněné materiály, a zdaleka to nemusí být nuda. Například postele se zdobeným železným čelem mohou vytvořit z naší ložnice romantické místo ke snění, odpočinku i milování, kde úplně zapomeneme na okolní svět. V kombinaci s barevnými textilními doplňky a teplými tóny na zdi nepůsobí kov ani trochu chladně a neosobně.
Kovové opěradlo nebo područky mohou mít i různé židličky a křesílka, které užijeme jak v předsíni nebo hale, tak třeba na zahradě nebo na balkoně. Kovové nožky stolu s rafinovanými ozdůbkami také působí velice svěže a originálně a dodávají interiéru na zajímavosti, zvláště v kombinaci se sklem.
Tak hurá do obchodu, do bazaru s nábytkem nebo na babiččinu půdu – to by v tom byl čert, aby se nenašel nějaký pěkný kousek!