Do oblasti Vysokých Taur v Rakousku jsme si za poslední léta zvykli jezdit především za lyžováním. Jednou z velmi oblíbených oblastí je například Salcbursko, které oplývá nejen vynikajícími lyžařskými středisky, ale také zajímavou nabídkou tzv. „apres ski“ (aktivit po lyžování). Zdejší malebná podhorská a horská městečka se svojí starorakouskou atmosférou a s načinčanými restauracemi zvou k posezení a k dobrému jídlu, na diskotékách si můžete dorazit namožené svaly nebo narazit frajera a k tomu všemu je tu ještě mnoho dalšího vyžití.
Jednou z dalších příjemných možností je horká koupel. Nikoli však ve vaně vašeho penzionu, ale ve venkovním bazénu. Vyhlášené lázně, kam si jezdí dělat dobře honorace z celé Evropy, se jmenují Bad Gastein. Zde můžete vychutnat horkou radonovou koupel stejně jako princezny a princové, vaše tělo vám bude jistě vděčné. Kromě toho však Bad Gastein patří k velmi dobře vybaveným lyžařským střediskům, které nabízí 250 km sjezdových tratí a kolem 90 km upravených běžeckých stop, vyřádit se tu mohou samozřejmě i snowboardisté a perličkou oblasti je, že díky důmyslnému rozložení vleků a lanovek je možné přejíždět na lyžích z údolí do údolí, jak jsme zvyklí třeba v sousedních italských Dolomitech.
Dalším zajímavým městečkem v této oblasti je Krimml, který leží 55 km západně od známého střediska Zell am See. Jeho největším lákadlem i pýchou je vodopád, který je jistě nejpozoruhodnějším v Evropě a zároveň jedním z nejvýše položených na světě. Ale i tady v okolí se vyskytuje také voda v docela jiném složení – v podobě prachového sněhu. V lyžařském středisku Hochkrimml-Gerlos najdete 38 přepravních zařízení pro lyžaře, 300 km sjezdových tratí a běžkařské stopy, nechybí ani škola lyžování, veškeré potřebné zázemí, skibus a podobně.
O lyžování včetně nabídky speciálních balíčků a akcí v oblasti Salcburska si můžete víc přečíst na stránkách věnovaných této oblasti.