Máte na zahradě pískoviště? Chodíte na písek s vašimi nejmenšími do parku? Zajímáte se o to, v jaké kvalitě a čistotě je pískoviště, kde si hrají malé děti?
Podle posledních informací hygienických stanic jsou pískoviště ve velkých městech v nepěkném stavu, plné choroboplodných bakterií. Když pomineme různé plísně, to, co dětem na písku hrozí, je zejména nemoc, kterou se mohou nakazit z výkalů koček a psů – toxoplazmóza a toxokaróza. Pokud se dítěti nechtěně dostane do úst mikroskopická část nakaženého výkalu, což zas nemusí být tak neobvyklé vzhledem k tomu, že děti strčí v určitém věku do pusy naprosto všechno, je nákaza ve svém živlu.
Před nechtěnými návštěvníky je ale dobré ochránit i pískoviště, které máte na zahradě. Malé dítě nepotřebuje obří pískoviště, stačí mu dostatečný prostor, kde si bude moci vytvářet své bábovičky, hrady a tunely. Vždyť kdo z nás netoužil sedět v prvních letech na písku a bavit se s bábovkami a plácat tu, která se nepovede.
Naším tipem je pískoviště, které se vyrábí v různých tvarech – například kruhové, čtvercové, ve tvaru berušky….ale vždy s poklopem. Takže kdy si dítě dohraje, vezmete poklop a písek přikryjete. Má to několik výhod. Do pískoviště se nedostanou žádné kočky nebo psi, kteří by zde zahrabali své výkaly, do pískoviště neprší a hygiena písku je stále dobrá. Takové praktické a zároveň efektní pískoviště vyrábí firma Chicco. Pískoviště se dá využít i jako vhodný bazének pro dítě, je z tvrdého plastického materiálu, takže ani nehrozí, že by je dítě mohlo propíchnout nebo při zápalu hry prorazit ostrým předmětem či hranou. A když se zatáhne nebo je již na vodní radovánky pozdě, stačí jen poklop přiložit a zavřít a do vody nenapadají nečistoty či různý hmyz. V nabídce Chicco je také auto – pískoviště – bazén, kdy se dá nad pískovištěm vytáhnout „střecha“ auta a dítě je celou dobu ve stínu a chráněné před sluncem. Večer stačí jen střechu složit a vodu či písek přikrýt.