V dnešní době je vcelku běžná přátelská komunikace mezi lidmi téměř po celém světě právě díky Internetu. Já díky této technické vymoženosti také našla hodně přátel téměř po celém světě. Internet má však i své nevýhody. Díky anonymitě dává možnost a široké pole působnosti mnohým úchylným tvorům, kteří si tak prostřednictvím Internetu léčí svoje komplexy a zvyšují sebevědomí. Chci se s vámi podělit o své zkušenosti s jedním takovým zakomplexovaným hnojem.
Bylo to tak přibližně před rokem, kdy jsem začala nejdříve občas a pak pravidelně číst, jinak dost „nepopulární“ deník Blesk. Přesto, že jde o „bulvár“, přispěvatelé tam nepsali ani tak kvůli článkům, jako hlavně že si odlehčeně a s nadsázkou a někdy až s černým humorem pokecali, ať už na téma článku, nebo jen tak, jak to vyplynulo z debaty. Tak jsem se tam postupně seznámila se spoustou nicků z různých koutů světa: gogo, sousedka, cocour, rybička, aja, bača, formule, pája, vrabček, smíšek, dudla, kněžna, sněhulka, de Valois, psycho, miláček-učitel, RobertS a řadou dalších... Různě jsme si mezi sebou povyměňovali e-maily a vedli komunikaci i mimo noviny. Dnes vím, že za veškeré nitky tahal poslední z jmenovaných nicků. K ženám velmi milý a zvídavý. Hodně se mu jich posvěřovalo i se svým soukromím, co dělají - což se jim stalo osudným.
Takže tento milý nick RobertS vytahoval informace, kde se dalo, sledoval příspěvky, kdo, co, komu a jak odpovídá, a z toho začal spřádat svoji psychopatickou hru. Vystupoval pod vícero nicky, s několika jako muž, s dalšími jako žena, a také si přivlastňoval nicky již zavedené a existující, což mělo za následek děsnej guláš a vysvětlováni, kdo co napsal a kdo ne, do toho se pořád míchal náš milý „přítel“. To, co a jak psal, se tady ani nedá reprodukovat. Nakonec si pánové dali tu práci a e-mailama ode všech se zjistilo plné jméno dotyčného nicka i s adresou a telefonním číslem. Tohle vše bylo na diskuzi zveřejněno i s tím, že v dohledné době tomuto zakomplexovanému pitomečkovi někdo přijde rozbít hubu.
Chvíli byl klid. Také i proto, že onen pán měl i docela vážné zdravotní problémy (asi se předávkoval nějakými prášky, co bere na palici). Říkali jsme si, že to dostal „shůry“ varování a uvědomí si, co dělá. Kdepak! Z dalších zdrojů jsme dostali informace, že tohle internetové převtělování a napadání lidí je jeho svět. Dokáže vystupovat najednou jako žena - nebo několik žen - sám napíše něco sprostého, jako někdo jiný si vynadá, jako další s tím souhlasí a takovýmto způsobem dokáže rozvrátit každý běžně fungující chat, diskuzi nebo cokoli. Přivlastnil si také můj nick, pod kterým vystupoval v jiném časopisu – SPY. Byl tam neuvěřitelně sprostý a pod jiným nickem zase všechny čtenáře odkazoval na Blesk, že tam ta sprostá osoba je. Na Blesku zase všechny naváděl, ať si jdou přečíst na SPY, co jsem za zrůdu. Jelikož na Blesku neexistuje ochrana nicků, tak i tam psal pod mým nickem neskutečná svinstva (to samé přede mnou udělal nicku rybička a také se více než odporným způsobem zachoval k nicku aja). Naštěstí jeho vyjadřování už je tak čitelné, že jej lze rozpoznat. Změnil ale taktiku a je vlezlolísavej, což zase pár lidí zmátlo.
Na Ženu-in jsem také chodívala, přečetla si články, vyřídila vzkazíky, sem - tam někde napsala reakci. V poslední době jsem na stránkách Ženy-in s hrůzou zjistila, že se tady vyskytuje „nový“ muž, který svým projevem silně připomíná našeho „přítele“ z Blesku – zatím toho „hodného“. Jen jsem se tady objevila, už byla hláška na Blesku, že chodím jinam. Já si uvědomila, že jsem mu - ještě v době přátelství – řekla, že navštěvuji také báječný magazín Ženu-in. Takže jenom jediný člověk tohle mohl udělat. RobertS z Blesku momentálně také Simona s řadou dalších nicků. Je to zakomplexovanej malej postarší pán: BB= boskovickej blbeček, PP=plešatej psychopat, SS=senilní schizofrenik, ii=imbecilní impotent…
Milé dámy, ženy, holky, děvčata, mějte se na pozoru! Nevím, pod kolika nicky zde vystupuje, určitě pod vícero, ostatně sám to tady přiznal. Jeho rafinovanost je nevyzpytatelná a nezná mezí a normální člověk ani nedokáže domyslet, co ta jeho chorá hlava dokáže vyplodit. Pod ženským nickem se vloudí do vaší přízně, jako „mezi řečí“ z vás vytahá informace jakéhokoli charakteru a pak je překroucené do různých polopravd kdekoli zveřejní. Další z jeho zábav a životním cílem je rozesílání virů na všechny e-mailové adresy, které mu kdy byly svěřeny, a zábavou mu je i upozorňování zaměstnavatelů na to, že jim zaměstnankyně v pracovní době surfují po Inetu. Na mne s tímhle nemůže. Ochranu proti virům máme dobrou a surfuji ze soukromého počítače z domova. Tak alespoň dělá svinstvo pod mým nickem. Tady ovšem pod mým nickem vystupovat nemůže, tady je zabezpečení a ochrana nicků, může mít ale nicky jiné.
Takže i takovéto mohou být zkušenosti s Internetem…

aninas