
- Když děťátko oblékáte, uvědomujte si, co máte na sobě vy. Když vám stačí tričko a svetr, nemusí mít vaše miminko dva svetříky a navíc být ještě v teplém fusaku.
- Hlavní součástí oblečení je osvědčené bavlněné body propínací v krokové části a bavlněné dupačky.
- U dalšího vrstvení oblečků je důležitý věk dítěte a jeho temperament. Dítě, které neposedí, není nutné oblékat do více vrstev než sebe. Malá miminka v kočárku naopak oblékejte více, aby neprochladla. Když venku není taková zima, jak jste předpokládaly, můžete jim jednu vrstvu ubrat a miminko nebude zbytečně přehřáté.
- V zimních měsících by dětský šatník neměl postrádat následující oblečení: dupačky a svetřík, čepičku, rukavičky, fusak a deku přes fusak.
- Pokud už vaše děťátko chodí, je v chladných měsících nejpraktičtějším oblečením kombinéza a praktické nepromokavé botičky. Dobře dětem sedí a zima k nim nemá kudy proniknout.
- Dbejte na to, aby byl daný druh oblečení vyroben z vhodného materiálu. Pro spodní prádlo je nejvhodnější 100% bavlna, která nedráždí citlivou pokožku a saje pot. Vrchní oblečení jako mikiny, kalhoty a overaly mohou být vyrobeny z různých atestovaných materiálů, jako je plyš nebo fleece.
- Dětské oblečení (zvláště spodní prádlo, čepička a rukavičky, které přijdou do přímého styku s pokožkou děťátka) se pokuste nakupovat u firem, které používají materiály prověřené ve státních zkušebnách a vlastní písemné vyjádření hygienika.

- Když s oblečeným miminkem vejdete do teplejšího prostředí, například do obchodu, nezapomeňte je trochu odhalit, aby mu nebylo zbytečně horko.
- Pokud chcete zkusit, zda je vašemu drobečkovi zima, nesahejte mu na ručičky, které mohou být chladnější a vaše pocity zkreslit. Mnohem lepší je dotknout se dlaní ruky špičky nosu miminka.
- S dětmi do 3 měsíců by se nemělo chodit ven, pokud je teplota nižší než 5 stupňů Celsia. Nižší teplota je pro vašeho drobečka nevhodná. Malé děti mají mnohem větší sklon k omrzlinám a velký mráz může způsobit také respirační problémy.
- Velmi důležitá je ochrana pokožky děťátka, která je velmi citlivá. V žádném případě nepoužívejte hydratační krémy, které obsahují větší množství vody. Působí na dětské pokožce větší zlo, než kdybyste ji nenamazaly vůbec. Nejlepší jsou speciální dětské krémy pro nízké teploty, které pokožku mastí a vyživují.
- V zimních měsících není lehké najít nejvhodnější místo na přebalovaní, proto dbejte na správný výběr plenky, která pomůže řešit drobné maléry. Aby plenka neprotekla, musí dostatečně absorbovat vlhkost a dobře padnout. Sedět či chodit v mokré plence se vašemu dobrodruhovi určitě moc líbit nebude. Vyberte tedy takovou plenku, která umožní na plenku zapomenout a věnovat se tak vzrušujícím činnostem jako je prozkoumávání neznámého prostředí nebo čerstvý sníh. :-)
Máte doma malého caparta? Zapojte se do soutěže o deset balíčků čisticích ubrousků Huggies Wipes pro citlivou pokožku. Více se dozvíte v rubrice Hrajte a vyhrajte.
Nový komentář
Komentáře
Horko možná škodí víc než zima, ne?
anonyme, mně se pro malou odmalička osvědčila obyčejná modrá indulona. Na den i na noc
I na mráz
Dnes jsem teda našeho 2,5 letého synka raději přistrojila. Včera vylezl ven a řekl,že jde domu. Byla mu zima no, ale dnes bylo určitě mrazivěji.
Jinak když byli děti malé tak moje mamka (babička) by je strojila i v létě. A přitom chudinky děti jsou pod tou boudou přidušený. Jde jim tam toho vzduchu málo. Mě doktor vždy říkal, že tak od 7 - 8 měsíců je nemám dávat spát na kočár jen sedět.
Jo a marodili jsme tak normálně chřipajzny a angíny což se dá chytit kdekoliv.
Saturninka:
v 90% případů jsem ale byla za exota já v létě s miminem v tričku než maminy s miminkama v mikinkách
.
Je fakt že hodně velký vliv mají babičky. Holka má mimino, ví prd a maminka " poradí.
Na tohle nabalování miminek jsou většinou experti babičky. Mají pocit, že když jim je pořád zima, tak musí být každému.
Saturninka: No to si dovedu predstavit to nabaleny mimi!!!!!!!!!!!!!!A s dekou taky bojujeme, tatinek chce mit doma otuzilce
Ano - taky mi vždy doktoři říkali - oblékat děťátko stejně, jako sebe, maximálně 1 bavlněnou vrstvu navíc!!!! Pamatuji si rok 1990, kdy se mi v září narodil syn - byly v modě takové obrovské tlusté péřové peřiny na kočárek, že ani chudě mimi nemělo škvírku pod boudou na čerstvý vzduch
, spousta holek tak jezdila a stále si stěžovaly, jak je jejich mimi nemocné.... Můj syn měl tehdy v prosinci 3 měsíce, oblečen byl do přízové soupravy a na to ještě pletená (v tý době nic jiného na našem trhu ani nebylo
), deka a celýtakhle zakuklený byl ve fusaku - ten jsem mu prvně dala, když byly 3 pod nulou. Každý se divil, že prý je nalehko, ale NIKDY nebyl po procházce studený, jedině na nosíku a tvářičkách, jinak měl vše včetně prdelky
teploulinké, ale ne spocené. Ty ostatní maminy stále říkaly, že děti mají teplé, košilky propocené a stejně jsou nemocné, některé byly už několikrát v nemocnici!
.
a čerstvoučké miminko mělo košulku, body, bavlněné dupačky, přes to všechno ještě sametovou kombinézku s rukávy, pletenou čepičku a takovou zavinovačku, co byla na boku na zip, takže jako fusak, ale tlustou jak hrom - umíte si představit, JAK tomu miminku muselo být horko????
A pak je tu ještě jeden extrém - často vídám maminy, co před sebou tlačí v mrazu malé dítko na golfkách - jen tak, v oteplovačkách - za to bych je tedy picla, protože tady by to děťátko mělo mít aspoň deku přez nožičky, protože se nehýbe, zrovna tak mrně na sáňkách bez deky ve mně vyvolává chuť vraždit
Jo - a málem jsem umřela loni v létě - do poradny v pořádném pařáku přišla čerstvá maminka v lehoulinkých vzdušných šatičkách, sotva jí zadek překrývaly
Já ho oblíkám přiměřeně, ale když vlezeme do teplé tramvaje a jedeme půl hodiny, tak je pak zpocenej a venku je zima. Navíc v tramvaji plný lidí každý kejchá a prská. Ale metro nejede tak co se dá dělat.....