Asi je zbytečné představovat vám Hertu. S jejími příběhy, které se týkají rodiny, kamarádek i kolegů, se setkáváte na homepage Ženy-in už skoro tři roky. Herta také dostává dopisy, přesněji řečeno e-maily. Někdy s ní souhlasíte a píšete, že přesně tu samou historku jste zažily také, jindy se trochu zlobíte, že něco měla udělat jinak nebo třeba že její kamarádka Marta je děsná potvora… Včera Herta vyprávěla o svém manželovi (k přečtení ZDE) a o předvánoční pohodě. Čtenářská reakce na sebe nedala dlouho čekat. Mail, který dostala od čtenářky Susiny, se nám v redakci zdál docela zajímavý a věříme, že se v něm mnohá z vás pozná. Tak nás napadlo, že zkusíme vyvolat předvánoční diskusi na téma Muži a Ženy. :-) Zde je e-mail a pod ním spousta místa, kde můžete psát své vlastní postřehy, názory, zkušenosti atd. :-)

Milá Herto, všichni mužský jsou klony. Můj Jeník je něco podobného - nevidí důvod, proč zrovna teď mýt nádobí (utírat prach, luxovat, prát.... atd.), když zrovna teď je v televizi úžasně zajímavý dokument o druhé světové válce (prehistorická zvířata, dokument o kubánské revoluci....atd.). A Vánoce?? Cukroví nepeču, Jeník ani malej Ríša to nejedí, linecká kolečka, co Ríša jí, mu upeče babi - u nás doma se uchytly akorát švestky (meruňky) máčené v rumu (magické slovo, na to Jeník slyšel), plněné mandlema a máčené v čokoládě… Odmítla jsem hysterčit s vánočním úklidem (tak v tom mě podpořili oba chlapi, naštěstí).
Takže - jako ty - sedli jsme si k televizi (Jeník se už za těch pár let naučit tolerovat to, co sice nikdy nepochopí, ale co je fakt - že nevydržím u televize jen tak sedět - nemá to společného něco s mužským mozkem, že nedokážou dělat dvě věci najednou?? - zatímco on sedí a kouká, já pletu, maluju, vyrábím ozdoby z Windowcolor, atd.). Já teda něco dělám rukama, sem tam povídáme u sklenky vína (v mém případě spíš nějakého voňavého čaje)... a je pohoda.
Držím palce, nejen přežij, ale užij si Vánoce....
Susina
Reklama