Pokud jste maminkou či babičkou dívenky ve věku dva až deset let, určitě jste nejednou odolávaly jejich toužebným pohledům na panenky -miminka, která se nebezpečně podobají skutečným dětičkám. Pokud jste se právě o těchto Vánocích rozhodly sen svých dcerek či vnuček (potažmo neteřinek) splnit, možná vás nemile překvapil fakt, že poté co za samotnou panenku vydáte ze své peněženky -náct set korun, tak výbavička bez které se žádná malá maminka neobejde, přijde na skoro stejný peníz, jako byste čekali skutečný přírůstek do rodiny… Pak mám pro vás cenné rady a pokud alespoň maličko vládnete jehle a niti nebo jehlicím, háčkům a vlnám, máte vyhráno.
První možností, jak získat vhodné oblečky, je obejít second handy nebo se podívat, zda vám nezbyly nějaké miminkovské věci po vašich ratolestích. I ta nejmenší velikost je však panenkám maličko větší, ale stačí pružný úplet, který se dá dnes běžně koupit a chvilka za šicím strojem. U košilek zastřihněte rukávky na potřebnou délku a buď založte či našijte pružný lem, což je velice jednoduché - stačí proužek lemu po délce sešít, převrátit a složit napůl a všít do rukávku. U dupaček postupujte podobně - zkraťte sed a ustřihněte ťapky, po upravení délky nohaviček je opět pomocí pružného lemu zase všijte.
Další možností je ušití oblečků ze zbytků látek. Potřebné základní střihy vám mohu zaslat mailem. Pomocí počítače nebo po vytisknutí pomocí kopírky si je zvětšíte tak, aby míry odpovídaly popisům a můžete se pustit do šití. I když jsou to „jenom“ oblečky pro panenky, určitě se vyplatí vše začistit, protože potom můžete kdykoliv garderóbu vyprat bez rizika, ze se rozpadne na jednotlivé kousky… Veškeré zapínání doporučuji pro menší děti udělat na suchý zip, odpadne vám potom věčné žadonění o pomoc při převlékání panenek.
Určitě je dobrý nápad ušít stejný obleček dítěti i panence. Stejným způsobem můžete panenku i vybavit pletenými modely. A když už budete v plné práci, můžete ještě přidat tašku na nošení miminka a baby-vak na přenášení panenky vepředu či na zádech. A nezapomeňte - koupené oblečky může mít každá panenka, ale ty z vaší dílny budou jedinečné a neopakovatelné - prostě modely!!!!

Příjemný den vám přeje stále tvořící
Reklama