Bangkok je sídelním městem královské rodiny, nejdůležitějším přístavem Thajska a důležitou obchodní křižovatkou. Také proto tu žije celá desetina obyvatel země. Thajsko již několik let vykazuje nejvyšší hospodářský růst na světě a zároveň je symbolem exotiky Dálného Východu. Doslova na jednom místě se tu setkává západní kultura a technologie s živou tradicí a náboženskými rituály.
Většina památek města, které je veliké asi jako dva Berlíny, se nachází na Starém Městě. Jeho centrem je ostrov Rattanakosin obklopený vodou. Staré Město je ideální pro výpravy za poznáním, protože v jeho úzkých uličkách jako by se zastavil čas. Když navštívíte indickou čtvrť Pahurat, můžete se podívat na pravý bazar a navštívit druhý největší sikhský chrám za hranicemi Indie. Čínská čtvrť zase připomíná starý Šanghaj.
Co byste si neměli nechat v Bangkoku ujít? Určitě musíte vidět čtyři chrámy – Wat Phra Keo (smaragdový Buddha), Wat Po (ležící Buddha), Wat Benchamahophit (mramorový palác) a Wat Treimitr (zlatý Buddha). Pozoruhodnou památkou, i když pouze z počátku 20. století, je palác Wimanmek, který je celý postaven z pozlaceného teakového dřeva. Symbolem Bangkoku je určitě Wat Arun (chrám ranních červánků) s věží vykládanou porcelánovými dlaždicemi, která se tyčí 74 metrů nad řekou Chao Praya. Na umělém kopci nad městem stojí Chedi Phukao Thong (chrám Zlaté hory), který býval nejvyšší stavbou Bangkoku, dokud se neobjevily první mrakodrapy.
Bangkok je vděčným turistickým cílem doslova po celý rok. Zvláště období do konce března je zde příjemné. Od června do září sice občas trochu zaprší, ale nebývá to prý na dlouho a je to údajně docela osvěžující.
Reklama