Říká se, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Poté, co jsem si povídala s jednou kamarádkou, už vím, že by se toto rčení dalo v maličko pozměněné formě použít i na poli vztahů. Neboť – jak se ukázalo - ani dvě rande zase pro změnu nemusejí nic vypovídat o tom, co je zač váš protějšek. A když už jsme u těch rčení, tak ještě než začnu vyprávět, připomeňme si ještě jedno staré známé: Šaty dělají člověka…
Ten příběh, co mi kamarádka vyprávěla, začal poměrně nevesele, a to tím, že od ní a od dvou dětí školou povinných odešel manžel. Klasika. Ta druhý byla mladá a rozuměla mu… Moje kamarádka nejdřív hodně plakala a nadávala na osud a na chlapy. Pak ale utekl nějaký čas a ona zatoužila, aby jí osud zase nějakého chlapa dovalil. Jenže osud nic. Tak mu trochu pomohla přes inzerát.
Jeden z adeptů se jevil docela zajímavě, proběhla mailová korespondence a pak také schůzka. Bylo to pozdní léto nebo ranný podzim, a tak se šlo na kolo. Rande bylo príma. Chlápek vypadal v cyklooblečku docela čupr, byl milý, zábavný, sportovec, ale tak akorát, a pozval ji na oběd do vesnické hospůdky, kterou vedla jejich cyklotrasa. Další rande následovalo zakrátko a zdálo se, že je vše na dobré cestě…
Třetí rande mělo být společenštější. Šlo se na večeři do restaurace. Bez kola. Kamarádka je moc pěkná ženská a v oblékání jí už léta závidím její vytříbený vkus. Také na onu schůzku se oblékla, jak má ve zvyku – šik, elegantně, žensky, přitom svěže, mladě a přirozeně. Když vešla do podniku, kde měli s cyklistou rezervovaný stůl pro dva, prožila šok. Ten, o kom si myslela, že je kultivovaným adeptem na jejího příštího životního partnera tam seděl v bavlněném triku s maskáčovým vzorem přes které měl pro lepší dojem oblečeno postarší šedé sako s proužkem. Co měl na nohách se prý neodvážila ani podívat… Vydržela to až do hlavního chodu, na desert už nepočkala. Prohlásila, že jí nějak není volno a utekla domů.
Na osud už nenadává a s inzeráty si teď dala pauzu. Nejvíc ji mrzí, že ten dotyčný byl zřejmě fajn chlap, ale když se může takhle vymustrovat na schůzku?

Jaké jsou vaše zkušenosti s muži a jejich garderóbou. Jak moc je pro vás důležité, co má chlap na sobě a jaký projevuje vkus? Napište svoje postřehy a zkušenosti.
Reklama