Máte pocit, že by vaše děti měly letos pod stromečkem najít kromě hraček, které si přály, a oblečení, které potřebují, také něco výjimečného. Věnujte jim veselou současnost a příjemnou budoucnost! Jak? Stačí, když na jejich jméno založíte dětskou vkladní knížku u Poštovní spořitelny.
Nebojte se, váš potomek nad takovým dárkem nos určitě ohrnovat nebude, protože spolu s vkladní knížkou získá také členství v klubu Čtyřlístek, které pro něj znamená spoustu zajímavých možností. Dětskou vkladní knížku určenou ke střednědobému a dlouhodobému spoření pro děti a mládež můžete založit svému dítěti vy nebo například babička, a to kdykoli až do jeho věku 17 let. Vkladní knížka je pak vedena na jméno dítěte, které je majitelem účtu, a cílovým termínem spoření jsou jeho 18. narozeniny. Banka poskytuje zhodnocení uložených peněžních prostředků výhodnou úrokovou sazbou a finanční prémií, jejíž výše závisí na době spoření a celkově naspořené částce.
Dětskou vkladní knížku můžete založit na kterémkoli obchodním místě Poštovní spořitelny na počkání, stačí mít s sebou rodný list dítěte a váš občanský průkaz. Vklady v hotovosti pak lze uskutečňovat na kterékoliv poště v České republice a pobočce Poštovní spořitelny. Výše vkladu není nijak omezena. Na vkladní knížku je možné ukládat peníze i bezhotovostně, například srážkami z mezd. Zůstatek se úročí ročně.
V průběhu spoření není možné z vkladu ani úroku vybírat, v den, kdy majitel dosáhne 18 let, je zaúčtována prémie a vklad může být vyplacen. Před 18. rokem věku dítěte lze vkladní knížku zrušit, a vybrat celý zůstatek nebo jen jeho část. Předčasným výběrem a zrušením vkladní knížky však ztrácí majitel nárok na vyplacení celé nebo části prémie. Na peníze si tedy majitel účtu bude muset počkat až do své plnoletosti, zato zábavu si může užít už teď! Všechny děti, které vlastní dětskou vkladní knížku Poštovní spořitelny se automaticky stávají členy klubu ČTYŘLÍSTEK. Po založení vkladní knížky obdrží dítě poštou klubovou kartu, se kterou má nárok na výrazné slevy na vstupném ve vybraných muzeích, divadlech a galeriích, na hradech a zámcích, při nákupech a dalších službách v celé republice.

Více informací o dětské vkladní knížce, klubu Čtyřlístek a dalších produktech Poštovní spořitelny najdete na internetové adrese www.postovnisporitelna.cz
Reklama