Následující příběh nepřišel do redakce jako příspěvek ke zveřejnění, ale došel do poradny se žádostí o radu. Přišel nám však natolik zajímavý, že jsme se, po autorčině laskavém svolení, rozhodli jej uveřejnit. Myslíme si totiž, že vaše názory budou možná pro pisatelku lepším vodítkem než rada renomovaného psychologa:-)

Je mi dvacet sedm let, žiji ve společné domácnosti s o pět roků starším mužem, se kterým se chystáme založit rodinu. Všechno je v našem vztahu pěkné, jediným mráčkem na nebi našeho vztahu jsou přátelé mého partnera.
On totiž chodí každý týden dvakrát se svými kamarády hrát fotbal. Chodí tam muži stejně staří jako on, i starší, kteří již mají rodiny. Po fotbale jdou vždycky do hospody na pivo a dokonce se scházejí i někdy o víkendech. Svoje ženy a partnerky s sebou někdy berou, někdy ne, ale já stejně o takovou společnost příliš nestojím, raději jsem s přítelem sama, třeba když jdeme kina nebo na večeři.
A to je právě ta potíž. On by se mnou byl totiž rád sám, ale stydí se za to před svými kamarády. Oni totiž mají takovou soutěž, o které si myslí, bůhví jak je vtipná. Mně ale moc vtipná nepřipadá a pochybuji, že ostatním manželkám ano. Zapisují si totiž, kdo kdy kam nepřišel na jakou společnou akci a kdo třeba šel místo po fotbale do hospody raději domů. Podle zápisů pak udělují cenu, která je na jeden měsíc a jmenuje se Bačkorář. Ten člověk, co ji získá si odnese domů kostkovanou bačkoru a za měsíc se všechno opakuje.
Můj miláček už dostal tuhle anticenu dvakrát, moc se za to před kamarády stydí a raději jde s nimi, než aby jel za mnou domů. Myslím, že to může být do budoucna ve vztahu velký problém, když jemu záleží na mínění nějakých chlapů víc než na mínění jeho partnerky.
Protože mě to mrzelo, dokonce jsem promluvila s jeho nejlepším přítelem z fotbalu, že mi vadí, že ho tak ponižují, ale on se mi jen vysmál. Prosím o radu, jestli má cenu s takovým člověkem zůstat, vždyť co bude, až budeme mít třeba děti a on bude ze strachu z bačkory pořád někde s přáteli? Děkuji za radu.

Pisatelka si nepřála zveřejnit svůj nick
Reklama