Každý člověk v sobě nosí svůj životní příběh. K některým je osud milosrdný a jejich život je plný radosti a úspěchů, jiní pijí svůj kalich hořkosti až do dna. Není však možné životní úspěchy či neúspěchy přičítat pouze vlivu osudu. A právě o tom svědčí následující příběh ženy, jejichž život rozhodně není procházkou růžovým sadem. Šanci jednou dostane každý, stačí jen chtít za své štěstí bojovat, vždyť naděje umírá poslední.

Paní Alena přijela do domu pro matky s dětmi velmi rozrušená, hledala místo, kde by byla v bezpečí před agresivním druhem. Přivedla s sebou své dvě děti – sedmiletého syna a pětiletou dceru. Měla u sebe jen minimum věcí. Ty, které si stihla sbalit. Po opětovném napadení svým druhem kulhala, měla poraněné koleno a sešitý ret.
Alena pochází z bezproblémové rodiny, ke svým rodičům má velmi hezký vztah. Absolvovala učební obor s výborným prospěchem, po jeho ukončení nepracovala, protože byla již ve třetím měsíci těhotenství. Bydlela se svým druhem v naprosto nevyhovujícím bytě, který si postupně z jejích peněz upravovali.
Druh ji od narození jejich společného syna fyzicky napadal, nepracoval a zadržoval jí sociální dávky. Později ji začal týrat i psychicky, znásilňoval ji a nakonec jí ostříhal její dlouhé vlasy. Podala na něj trestní oznámení, ze strachu před ním ho však stáhla. Po našem doporučení podala oznámení znovu.
Po určité době v azylovém domě požádala klientka o psychologickou pomoc. Chtěla vědět, co udělala špatně a jak by měla žít dál. I v současné době Alena trpí zdravotními problémy, má panický strach z toho, že ji druh vypátrá a pomstí se jí a jejím dětem za to, že odešla. V domě pro matky s dětmi byla Alena velmi sdílná, věnovala se poctivě svým dětem. Velmi jí záleželo na tom, aby syn ve škole prospíval, takže se s ním každodenně svědomitě připravovala. Když byly děti ve škole a školce, sháněla práci a uvažovala o dalším studiu. Chtěla začít nový život.
Po nějaké době Alenu druh vypátral. Vyhrožoval jí a přemlouval ji k návratu, každý den ji sledoval. Po dlouhém naléhání Alena svému příteli dobrovolně půjčila děti, ten toho však zneužil. Děti přemlouval, aby s ním od matky odešly. Netrvalo dlouho a Alenin druh si děti odváděl i na celý víkend. Nakonec Alena druhovým argumentům podlehla a vrátila se k němu. V domě pro matky s dětmi žila čtyři měsíce.

Příběh nám byl poskytnut v rámci projektu Kormidlo, do kterého se v rámci svého globálního charitativního programu Kraft Cares zapojila společnost Kraft Foods.
Reklama