Na moderátorku zpráv se zdá ještě mladá, nezkušená a naivní. Přesto Nicol Lenertová přesně ví, co chce. Jak bydlí a co má doma, na to nám ochotně, podrobně a ráda odpověděla, jen adresu neprozradí, protože miluje své soukromí.
Kde bydlíte? V domě, nebo v bytě?
V bytě a nehodlám to měnit. Dům, to není jen radost, ale také velké starosti a investice. Mám byt v Liberci. Od rodičů jsem odešla v devatenácti letech, pak jsme žila nějakou dobu s přítelem a teď si ve svém bytečku žiju sama.
Necítíle se osamělá?
Když jsem začala bydlet sama, někdy jsem si tak připadala, ale postupem času jsem zjistila, že to má i své výhody – například se s nikým nemusíte hádat ráno o koupelnu. Kromě toho já sama nejsem, mám v Liberci svou rodinu, která je pro mě velkou oporou a oni vědí, že se k nim vždycky ráda vracím.
Máte byt také v Praze? Před nějakou dobou už mi denní dojíždění z Liberce začalo připadat únavné, tak jsem si tady pořídila pronájem, ale kde, to neřeknu.
Působíte velmi romantickým a křehkým dojmem, odpovídá váš byt svojí majitelce?
To rozhodně ne, nejsem přítelkyní žádných volánků a kudrlinek. Mám ráda hodně prostoru a málo nábytku. A hlavně ne moc drobnůstek. Spíš třeba jeden dominantní prvek v místnosti a pak už jen něco na doplnění.
Jaké barvy v bytě preferujete?
Mám ráda dřevo, světlé dřevo a všechny přírodní tóny. K nim ráda kombinuju pastelové barvy, ale klidně si dovolím i nějaký provokativní barevný akcent, třeba v tmavě vínové barvě, to dodá interiéru na zajímavosti.
Máte nějakou místnost v bytě ve zvláštní oblibě? A proč?
No já moc místností nemám, mám jen kuchyň a pokoj, který slouží jako všechno ostatní – ložnice i obývák. Ten pokoj mám ráda, protože se doma strašně ráda válím, a to mohu právě tam.
Jak jste na tom s vařením?
Když jsem odešla od rodičů a žila s přítelem, naučila jsem se vařit všechno – knedlíky, omáčky… Ale teď moc nevařím, spíš si občas udělám jenom nějaký salát.
Máte doma nějakou výstřednost?
Zatím ne, ale je pravda, že jsem kdysi moc toužila po vodní posteli. Ale trochu se bojím, že musí dojít ke katastrofě, když postel praskne – bydlím v sedmém patře, tak bych asi vytopila všechny partaje pod sebou. Jinak mám jen velkou dřevěnou žirafu a na zdi mi visí ohromná fotografie dvou rejnoků na mořském dně. Mám ji moc ráda, protože jednak miluju vodu a pak taky proto, že mi symbolizuje životní filosofii – prostě někdy se musíte ocitnout až na samém dně, abyste se od něj zase mohli odrazit.
Co dělá váš domov domovem, co máte doma úplně nejraději? Nakreslíte to našim čtenářům?
Já mám doma ráda spoustu věcí, ale nejbližší mi je keramické sluníčko, které mi visí nad postelí a na které se každé ráno podívám, hned jak se probudím. Připadá mi, že je trochu jako já, mí přátelé mi také říkají „Sluníčko“. Přestože jsem nekreslila několik let, pokusím se ho nakreslit.
Připravila
Reklama