Taky bych tomuhle svému povídání mohla dát nadpis „Jak jsem se rozhodla seznámit přes inzerát“. Vlastně jsem se vůbec seznamovat nechtěla. To moje matka pořád, že mi už bude třicet a nikoho nemám a ať si vezmu příklad ze svých spolužaček, ty jsou už všechny pěkně vdané. Tak dlouho do mě hučela, až jsem si začala ve své svobodě připadat natolik nepatřičně, že jsem si dala inzerát. A protože jsem holka moderní, dala jsem si ho na internet.
Dost jsem se namučila, než jsem ho sepsala, aby nebyl moc intelektuální, ani moc odvaz, prostě neutrál. Byl to ten způsob seznamování, kde uvedete nějaké detaily o sobě a každý se pak na ně může podívat a vy zase na jeho údaje. Prostě, co kdo chce o sobě říct, to řekne. Pokud je to tedy podle pravdy. Přihlásila jsem se a za chvíli už se začali hlásit seznámeníchtiví muži. To jsem si ani nemyslela, jak je to jednoduché! Jako správná ženská se nejdřív podívám do jejich detailů, ať vím, s kým si píšu.
Hm – věk dobrý, záliby taky, ale heleďme: v kolonce stav napsáno ženatý. Kruci. Tak to ne. Co bych řekla mamince? „Mami, to je můj nový přítel, on má sice ženu a tři děti, ale jinak je to fajn kluk?“ Neee… Tak se podíváme na jiného: ale, ale, zase ženáč? Píše docela vtipný vzkaz. Odpovím mu jen tak, ze slušnosti, že ať se nezlobí, že nemám zájem o kontakt se zadaným mužem. Jeho odpověď je tu hned a celá nabroušená: co se čertím a že jsem asi nějaká divná, copak ženatost je nějaká tělesná vada? Bleee… Pak už se jen bavím při čtení toho, co o sobě ti, kdo mě zvou na rande, napsali. Nechybí výrazy jako formálně ženatý, pro občasné schůzky hledám diskrétní společnici, mám všechno, ale chybí mi vášeň, jsem si jistý, že ty mi dáš to, co doma nedostanu… Zkrátím to: ze všech, kteří se mi ozvali, nebyli ženatí jen dva. Jeden byl o deset let mladší a chtěl se něco naučit v sexu. Druhý byl přiměřeného věku, ale zase hledal přítelkyni, která mu čas od času pořádně nařeže. :-o
Tak nářez to teda byl. Možná jsem příliš konzervativní, ale se seznamováním na inzerát končím. Ať si matka říká, co chce. Na tohle já nemám ani čas, ani žaludek. A svým způsobem jsem dokonce ráda, že nejsem ještě vdaná, jako ty moje spolužačky. Co když zrovna teď i jejich manželé vysedávají u počítače a zvou cizí slečny na rande?

Svobodná