Myslíte si, že romantická setkání se odehrávají výhradně jenom v druhořadých amerických filmech? Ne, někdy je realita dokonce ještě limonádovější než fikce. Jako třeba v případě amerického páru Donny a Reneho, kteří se 64 let neviděli a teď se ve svých více než osmdesáti berou!
Třicátá léta se chýlila ke konci, v Evropě pučel fašismus a válečný konflikt byl na spadnutí a na jedné americké střední škole spolu jako o život randili Donna a Rene. Jenže pak přišla maturita a jejich cesty se rozešly. Oba si pak našli nového životního partnera, usadili se a jeden o druhém už vícekrát neslyšeli.
Střih. Utekla léta a z mládím kypící Donny je babička s osmi křížky. Před čtyřmi lety ovdověla a usadila se u jezera George nedaleko Harrisonu. Reneho 61 let trvající manželství ukončila letos v létě smrt jeho ženy. A tu si dvaaosmdesátiletý pán, který bydlí na Floridě, vzpomněl na svoji lásku ze školní lavice. Sehnal si její telefonní číslo a pozval ji na rande! „Víte, nevěděli jsme o sobě celou věčnost,“ říká. „Ale na člověka, kterého máte rádi, ve skutečnosti nikdy nemůžete zapomenout…“
Nemohla tomu uvěřit… „Když jsem šla do restaurace, kde jsme si dali sraz, klepala se mi kolena,“ přiznává Donna. „Ale pak to jen klaplo a my byli jako staří přátelé.“ Jako by se ani nerozešli na dlouhých 64 let, povídali a povídali a bylo jim spolu skvěle. Pak se Rene vrátil domů na Floridu. Ale zůstali spolu v kontaktu a nakonec došlo i na žádost o ruku.
Dneska si jedenaosmdesátiletá nevěsta a dvaaosmdesátiletý ženich řeknou ano. „Zní to jako pohádka,“ připouští šťastná Donna. „Spousta žen se mně teď na to ptá a hlavně říkají, že jim můj příběh dodává naději…“

Kdoví, kde teď je a co dělá vaše školní láska?