V poslední době se tady na stránkách o lásce a partnerství řeší, jestli jít za hlasem srdce, nebo rozumu v otázce partnera. Já mám však problém zcela opačný a zajímalo by mě, jaký názor mají na mou situaci čtenářky vašeho magazínu. Abych pravdu řekla, nemám na čtení podobných stránek moc času, ale zaujalo mě, kolik reakcí, a mnohdy poučných, nacházím pod jednotlivými články. Proto doufám, že i na můj příspěvek budou čtenáři reagovat.
Oč se tedy jedná? Jsem velmi šťastně vdaná, mám skvělého manžela a dvě děti, dobrou práci a nic mi zdánlivě neschází. Mám jen jeden problém. Moje práce – samostatné podnikání, které jsem rozjela před čtyřmi lety, když jsem se vracela po mateřské do pracovního života, mě čím dál více pohlcuje. Bohužel není možné, abych se jí věnovala méně, než to dělám, protože naše firma je malá a každý v ní má nezastupitelné místo. Buď musím pracovat tak usilovně, nebo skončit a hledat něco jiného.
A to je právě kámen úrazu. Můj muž, přestože doposud dělal dětem mámu-tátu, a nijak si nestěžoval, najednou začíná poukazovat na to, že to není normální, když se máma od dětí takhle přehnaně věnuje práci. Že se mu nelíbí, když naše děti věčně hlídají babičky, že by se klidně smířil s daleko menšími financemi, jen kdybych měla více času na rodinu. Přestože jsme se už před začátkem mého podnikání jasně dohodli, že pokud to půjde dobře, bude hlavní starost o děti a domácnost na mém muži. Zejména také proto, že můj muž nemá příliš lukrativní povolání. On najednou chce tyhle dohody změnit a já nevím, co mám dělat.
Na jednu stranu i mně samotnou mrzí, že se mohu dětem věnovat tak málo, na druhou stranu vím, že můj muž je skvělý a děti jsou zaopatřené dobře. Na jednu stranu vím, že peníze nejsou všechno, na druhou stranu jsme si jako rodina zvykli na velmi vysoký standard a já se obávám jeho razantního snížení. Na jednu stranu chápu, že se moje fungování v rodině vymyká tradičním představám o úloze ženy, na druhou stranu vím, že takových žen je kolem mě spousta. Na jednu stranu moc miluju svou rodinu, na druhou stranu svou práci také.
Jsem na životní křižovatce a je to pro mě velmi složité. Doufám, že mi reakce čtenářek a možná i mužů-čtenářů pomohou najít další směr mojí životní cesty. Všem, kteří mi pošlou svůj názor, předem děkuji.

Sylva
Reklama