Možná si budete myslet, že jen tak zbytečně plaším, ale já už kvůli tomu několik dní nemůžu spát. Náhodou jsem zjistila, že můj muž má kamarádky na ICQ a taky si s nima píše maily. Uznávám, že jsem se neměla dívat, ale když jsem se připojila a naskočil mi tam jeho adresář, nedokázala jsem ovládnout zvědavost. To, co jsem viděla, jsou sice jen takové nevinné vzkazy typu kolik mi je, odkud jsem a jaké mám koníčky, ale stejně je mi z toho všelijak. Možná i proto, že ve svém okolí znám i jeden případ, kde internetová lovestory zničila normálně vypadající manželství.
Naše manželství by se taky dalo nazvat normálním, až na nějakou tu přeháňku nám to klape. Jsme spolu šest let, z toho čtyři roky vychováváme syna. Můj muž je ten typ hodného a zodpovědného chlapa, vlastně i proto ho mám ráda. Můžu se na něj vždycky spolehnout, nepije moc, netoulá se s kamarádama, s klukem má perfektní vztah. Pro mě je rodina hrozně důležitá a dávám si záležet na tom, jak se ke svému muži chovám. Mám teorii, že když chlapa jen tak pro nic za nic pořád prudíte a na něco si stěžujete, tak se mu doma přestane líbit a začne si hledat pohodičku jinde. Tak se toho snažím více či méně úspěšně držet a dbám na to, abych i doma pěkně vypadala, aby bylo něco dobrého k jídlu a abych se mile usmívala, i když mi na jazyk přicházejí všelijaké stížnosti…
Snažím se svého muže vždycky podpořit, zbytečně se s ním nehašteřit, ale zase o normálních věcech se bavíme stylem: já mám takový názor a co ty? Jenže teď jsem dost v koncích. Když vytáhnu problém „internetových kamarádek“ budu muset přiznat, že jsem trochu čenichala v počítači, ale když se o tom bavit nebudeme, tak se budu užírat, jak to s nimi má. :-( Zatím se snažím bojovat s možnou virtuální konkurencí tím, že na sebe dbám ještě víc než jindy, vařím, peču a jsem milá co to jde. Jenže uvnitř je mi ouzko. Jak byste se zachovaly vy v takové situaci?

Dana