Řekne-li se prostituce, vybaví se každému prodejné ženy. Leč podle tvrzení Goetheho i sexuální skotačení mužů s muži je „staré jako lidstvo samo". Už ve starověkém Řecku patřilo ke společenskému standartu urozených občanů vydržovat si vedle milenek též milence. Mužské veřejné domy dokonce ve Francii 18. století začaly připravovat o kšefty stále více prostitutek, pročež mnohé z nich se ostříhaly na kluka, vzaly si pánské šaty, nasadily extra hluboký alt, navrhly zákazníkovi anální či orální styk a ten pak - povznesen prožitým úžasným zážitkem - odcházel s myšlenkou „kam se ženské hrabou na jednoho šikovného klučinu".
Počátkem dvacátého století napsal Španěl Bernardo de Quiros: „Mužská homosexuální prostituce přizpůsobila se úplně obyčejné prostituci ženské. Urningové horšího druhu bloudí liduprázdnými a temnými ulicemi zrovna tak jako nevěstky, ale jsou protivnější a nebezpečnější. U některých souvisí zvláštnost pohlavního pudu se zvráceností čichu. Takoví pederasté parfumují se odpornými voňavkami..."
Od těch dob se vlastně nic nezměnilo. Láska mužů k mužům ať již prodejná či nikoliv kvete dál. Američané tvrdí, že nejméně 30% ženatých mužů mělo před vstupem do manželství alespoň jeden homosexuální zážitek spojený s orgasmem a každý třetí muž (!) má prý v USA homosexuální zkušenost, včetně té placené. Statistika stavu evropského prý podle odborníků nebude příliš odlišná, přičemž Česko rozhodně nezaostává. Už dávno není vyhlášené pouze krásnými děvčaty. Navíc zvýšený strach z nákazy AIDS, který v minulých letech do určité míry ovlivňoval naše sexuální chování, prý poněkud ustupuje...