Penály, tužky, pera, fixy, vodovky, pastelky, plastelína… zkrátka školní potřeby. To je téma, které se začátkem září probírá snad v každé rodině. Nákup v papírnictví je pro mnoho dětí i rodičů jakýmsi rituálem, který signalizuje, že končí bezstarostný čas prázdnin a začíná škola. Stovky dětí na Mělnicku však o druhé polovině svého letního volna rozhodně nemůžou prohlásit, že byla bezstarostná. Voda se přehnala jejich domovy a odnesla s sebou nejen nábytek, oblečení, spotřební elektroniku, ale také školní potřeby nachystané pro nový školní rok.
Jak už jsme psali ZDE, připravilo Sdružení obcí Kokořínska ve spolupráci S CA Adventura a Ženou-in.cz pro tyto děti ve dnech 20. až 22. září 2002 tři soutěžní odpoledne s názvem "Ahoj, prázdniny!", odkud si děti mají odnést nejenom pro změnu příjemné zážitky, ale také hračky a školní potřeby. Pro jejich získání byla vypsána SBÍRKA ŠKOLNÍCH POTŘEB A DROBNÝCH HRAČEK jako jsou sešity, pera, tužky, propisky, pastelky, vodovky, tempery, štětce, lepidla, gumy, modelína, pravítka, ořezávátka, kružítka, nůžky, hračky a stavebnice, dětské knížky apod. Vítány jsou i finanční příspěvky nebo sponzorské věcné dary velko i maloobchodníků s papírnickým zbožím.
Podle informací Jany Šulcové, koordinátorky akce „Ahoj, prázdniny!“, se sbírka rozběhla ve středu a ve Velkém Borku (kde je centrála sbírky) už se začínají kupit krabice knížek a hraček, velký sponzorský dar věnovala firma Papirius. Stále je však potřeba spousta školních potřeb, zejména školní brašny, sešity, pastelky, vodovky a podobně. Podle dosavadních informací bude potřeba do školy vybavit cca 600 dětí z Mělnicka, z nichž 75% přišlo o všechno včetně střechy nad hlavou...

Jen pro doplnění - tři soutěžní odpoledne se uskuteční:
20. 9. od 15 hodin na hřišti v Cítově (pro děti z Hořína, Vrbna, Brozánek, Lužce, Dolních Beřkovic a Vlíněvse)
21. 9. od 14 hodin na hřišti v Liběchově (pro děti z Pšovky, Mělníka-Mlazic, Liběchova)
22. 9. od 10 hodin na hřišti v Kelských Vinicích (pro děti z Tuhaně, Větrušice, Kel, Zálezlic a Obříství)

Své příspěvky do sbírky můžete odevzdávat v pracovní dny až do středy 18. 9. na těchto místech:
VELKÝ BOREK Kampelička (16:00 – 19:00) nebo Obecní Úřad Velký Borek (úřední hodiny).
ČLENSKÉ OBCE SDRUŽENÍ OBCÍ KOKOŘÍNSKA (dny, kdy můžete přinášet své příspěvky, budou předem vyhlášeny obecním rozhlasem)
CA ADVENTURA, Voroněžská 20, Praha 10, Po – Čt 9:00 - 18:00, Pá 9:00 - 16:00

Věcné dary můžete také posílat poštou na adresu: Sbírka "AHOJ PRÁZDNINY!", Obecní úřad, 277 31 Velký Borek.

Pro finanční příspěvky byl zřízen účet vedený Sdružením obcí Kokořínska: 182 - 0461067339/0800.

Podrobné informace – koordinátorka Jana Šulcová mobil: 0737-564219, e-mail: janasul@seznam.cz
Reklama