Vědci už se delší dobu přou o to, zda je možné za pomoci čistě přírodních extraktů vyrobit přípravek, který by mohl být po právu nazýván „nápojem lásky“. Jsou známy rostliny, které mají nesporné účinky na lidskou sexuální aktivitu a potenci. Zato o jejich emocionálním působení se ještě mnoho neví.
Přesto se v odborném tisku minulý týden objevila zpráva, která vyrazila dech především zavilým odpůrcům teorie „nápoje lásky“. Indický lékárník Budíš Láz Kavečná namíchal směs sušených bylin a jiných rostlin, jejichž základem je prý obyčejný maliník, která má neuvěřitelné úspěchy při citovém sbližování lidí. V čajovně jeho bratra v Dillí se čaj s názvem „Nápoj věčné lásky“ prodává s úspěchem už od roku 2000 a počet šťastně spojených párů se údajně počítá dnes již na desetitisíce.
Jediným zádrhelem celého „zázraku“ je jeho okamžitá, de facto vteřinová účinnost, která se málem stala osudnou studentovi práv Johnovi B., který pracuje jako konspicient v jedné renomované advokátní kanceláři. John si vyhlídnul svou krásnou, leč chladnou kolegyni Indíru a za nemalý peníz nakoupil čajovou směs, aby získal její srdce. Když však nápoj lásky v kanceláři připravil a nabídl ho ztepilé slečně v naději, že se tato do něj okamžitě zamiluje, vstoupila do místnosti devatenáctiletá leč stokilová asistentka Rebecca. Indíra, která si právě mocně přihnula ze šálku, vzplanula k boubelaté dívce vášnivou a upřímnou láskou. Dnes již žijí obě ženy ve společné domácnosti a plánují dovolenou v Evropě. Zato nešťastný John hodlá léčit své zlomené srdce odchodem do hor a osamělou meditací.
Poučení: Až se rozhodnete vzít osud do svých rukou a aplikovat na svého vyvoleného zaručeně fungující nápoj lásky, dejte pozor, kdo je právě za dveřmi… :-)

z Indie Šárka Užaslá
Reklama