Píšu krví, zatím ne svou, ale kdoví. Můj způsob života, způsob žití, divočení, nevázanosti, střídaní nálad, nebezpečná přirozenost, přehlížení všech a všeho, to všechno MOJE jsem měla za 604800 vteřin sdílet s NÍM. Mužem, budoucím manželem, otcem mých dětí.
Ta představa mě přitahovala jako starého chlípníka, který ve tmě své komůrky sní necudné obrazy. Vybrala jsem si JEHO, měl mnoho náručí k zachycení svého prudkého letu a o to strmějších pádů v mnoha podobách, a byla to JÁ, která ho zastavila.
Jak jinak, naši rodiče se znali, ideální páry tvořící ideální děti. Já – sedmnáctiletá studentka preferující zdravý životní styl s jasným předpokladem studia na právnické fakultě, on osmnáctiletý student právnické fakulty,hezounek cvičící thai-box. Společně – idylický pár s růžovou budoucností. Proč by nám někdo bránil ve svatbě, byli jsme přece tak zodpovědní.
604800 vteřin, 300 rozeslaných svatebních oznámení, obřad na Karlštejně, oblečení a hostina ve stylu královských oslav, zamluvená auta v půjčovně, zaplacené zálohy, stovky druhů cukrovin, květinová výzdoba, architekt, kadeřnice, svědci, prstýnky … všechno bylo připravené do puntíku, bez chybičky.
Nic se nezmění, mám všechno, jen místo přítele budu mít manžela, místo na prázdniny pojedu na svatební cestu do Saudské Arábie, místo domu rodičů budu mít svůj vlastní o pár kilometrů dál. Šťastná to žena. Ale zkuste jednou zapomenout na tu svoji image a jen tak se rozhlédněte kolem sebe. Pak snad pochopíte, že se všechno nemusí točit jen kolem vás.
604799 vteřin a já vím, chci žít, žít podle svých představ, nejsou náročné. Základ, ano základem je, i když je to smutné, svoboda a samota. Je to pohoda představovat si a pohrávání si s tím co je nemožné.
604790 vteřin.
CVAK.
Bágl na záda, krajkové kalhotky, bílé tričko, plavky, pas, mocná energie,dopis do schránky: „Celý život jdu po typech jako jsi ty, celý život se občas zapletu do jejich života a stejně rychle jako jsem se do něj vnutila se také vytrácím, bez chuti a bez zápachu mizím. Bez tebe budu o hodně chudší, ale šťastně svobodná.“
VYNULOVANÉ MĚŘIČE - 30. 5. 1996

Reklama