Nevíte, čím zabavit vaši zvídavou ratolest v době prázdnin, když zrovna není na táboře nebo u babičky? Vezměte potomka na návštěvu Mořského světa, který veřejnosti otevřel své brány ani ne před čtrnácti dny na pražském Výstavišti.
Obdivovat můžete přes sto padesát druhů mořských i sladkovodních ryb prohánějících se ve čtyřiceti akváriích a také ve skalnatém jezírku. Nová pražská atrakce se nachází v budově Lapidária na Výstavišti v Praze 7 a je otevřena denně od 10 do 19 hodin.
Ryby a další vodní živočichové pocházejí z nejrůznějších exotických koutů světa, například z Egypta, Malediv, Srí Lanky, Indonésie či Brazílie. Jen náklady na nákup ryb představovaly cifru dva milióny korun.
Mezi největší chlouby sbírky patří bílocípí žraloci, dále útesoví žraloci či královské murény nebo perutýn ohnivý. K vidění jsou také bohatě zastoupení tzv. spodní živočiši, například sumýš (neboli mořská okurka), mořský ježek, býložravé, masožravé i královské hvězdice, krevety, humři, krabi, sasanky, houby a měkké i tvrdé korály. Expozice Mořského světa spotřebovala přes šedesát tisíc litrů speciálně upravené vody.
V brzké době by k akváriím v přízemí objektu Mořského světa měla přibýt také podmořská jeskyně - korálová džungle v prvním patře.
Vstupné pro dospělé činí 120 korun, za vstupenku pro děti zaplatíte 70 korun. Připraveny jsou i prohlídky s odborným výkladem. K Mořskému světu patří také specializovaná prodejna.

Právě teď mohou tři z vás vyhrát po dvou vstupenkách na výstavu Mořský svět v Praze. Více informací najdete v rubrice Hrajte a vyhrajte.
Reklama