Ode dneška startuje nová preventivní akce „Léto s myšákem Signálkem“, která potrvá do 23. září 2002. Projekt je zaměřen na posílení prevence zubního kazu u dětské populace a upevnění vazeb mezi zubními lékaři a malými pacienty. Do akce je zapojeno 951 stomatologů z celé České republiky. Projekt je součástí preventivního programu Signal Dentibus, jenž získal pečeť České stomatologické komory.
Rodiče mají možnost využít této preventivní akce s dětmi již od 2 let věku. Každé dítě se dozví, jak pečovat o své zoubky a s lékařem si nacvičí správnou dentální hygienu. Dítě kromě rad obdrží kartáček či zubní pastu značky Signal, soutěžní kvízy s kvízovými otázkami a navíc má šanci získat maskota akce - plyšového myšáka Signálka.
„Péče o malé pacienty je pro zubní lékaře časově i psychicky náročnější než komunikace s dospělým pacientem, proto jako stomatoložka oceňuji projekt, který je realizován na podporu prevence zubních onemocnění u nejmladších pacientů,“ říká MUDr. Lenka Bártová, praktická zubní lékařka. „Zubní lékaři mají příležitost si upevnit vazby se stávajícími pacienty.“
Ordinace stomatologa zapojeného do projektu bude výrazně označena samolepkou s logem akce „Léto s myšákem Signálkem“. Odměnou za zodpovědný přístup k dětem bude pro jednoho ze stomatologů moderní přístroj KaVo Diagnodent. Tento přístroj pracuje na principu měkkého laseru a je schopen diagnostikovat zubní kaz v počáteční fázi. Jména zubních lékařů, kteří pečují o malé pacienty a zapojili se do akce „Léto s myšákem Signálkem“, budou uveřejněna v Denících Bohemia, Denících Moravia a Večerníku Praha, které jsou současně s Rádiem Impuls mediálními partnery celé akce.

Laická i odborná veřejnost má možnost získat informace o celém projektu na webových stránkách www.dentalcare.cz. Zde jsou také zveřejněny seznamy zaregistrovaných stomatologů. Informovat se mohou také na bezplatné telefonické infolince: 0800 17 16 16.
Reklama