Odrostla už vaše dítka školním létům a stali se z nich mladí mužové nebo půvabné slečny? Touží po vlastním prostoru, kde už však nehrají prim tapety s krtečkem a bedny plné hraček? Chtějí mít svůj kousek bytu vkusně a elegantně zařízený, aby tu mohli pořádat sleziny se svými kamarády nebo jen tak ležet na zemi a poslouchat na plné pecky svou oblíbenou muziku? S pomocí jednoduchého a variabilního nábytku můžete proměnit bývalý dětský pokoj v docela pěknou a ne zrovna drahou trucovnu.
Nikde není řečeno, že váš mladý (nebo vaše mladá) musí mít pokoj plný almar po babičce a sektorového nábytku. Svěží a přitom praktické jsou všelijaké stavebnicové policové systémy, které se dají podle potřeby přikupovat a nastavovat ze všech stran. Sice se na ně trochu práší, ale zase nutí obyvatele pokoje aspoň občas trochu uklidit. Starší křesla mohou prokouknout díky novému potahu, pokoj osvěží malý koberec ve výrazné barvě, decentní závěs, paraván nebo zajímavé svítidlo.
Mladí potřebují pořád poslouchat svojí oblíbenou hudbu. Cédéčka se nebudou všude válet, když na ně tatínek sestrojí úzkou polici, nebo se po něčem podobném podívejte v prodejnách s nábytkem. Elegantně a zároveň dle zásad správného hi-fi poslechu působí nejrůznější stojany nebo držáky na reproduktory, které opět šikovnější otec hravě vytvoří, ostatním nezbývá než pro ně zajít do obchodu.
Nezapomeňte, že i děti mají právo na to, aby mluvili do zařizování vlastního pokoje, protože nakonec v něm stejně žijí ony a ne vy. Pokud se vám jejich požadavky na zařízení zdají finančně přemrštěné, můžete se s nimi dohodnout na částečné úhradě z kapesného. Budou si pak svého hnízdečka o to víc vážit.

Foto: IKEA