Dnešní možnosti lyžování se neomezují jen na naši republiku, ale když máte dostatek finančních prostředků, můžete vyrazit někam do hor vyšších, než jsou ty naše. I když taková dovolená vyjde na větší peníze, investice se obvykle vyplatí, protože podmínky k lyžování jsou nesrovnatelné. Hlavně ve frekvenci stání front na vleky či lanovky a samotného lyžování. Svahy bývají dokonale upravené, tak i s malými dětmi můžete vyrazit na celodenní lyžovačku a nebát se, že se budete muset odněkud vrátit, protože se vaše dítě bojí zboulovaného terénu. Sjezdovky jsou pečlivě označené přesně podle náročnosti svahů a schopností lyžařského umu návštěvníků. A sjíždět sjezdovku, která má deset kilometrů, to je prostě nádhera!
Máme pro vás jeden zaručený tip – švýcarské středisko LES DIABLERES. Pokud pojedete autem, je pravda, že jízda bude trvat deset hodin, ale ta krása, která na vás čeká, stojí za to! V tomto středisku, pokud vyjedete na horu Diableres, máte mnoho možností, kterým směrem se na lyžích vydat a kterým směrem se vrátit. Pokud skončíte lyžování v jiném středisku, všude tu jezdí Skibus, který vás spolehlivě doveze tam, kde jste ubytovaní. Permanentky se vyplatí koupit až na místě, pokud kupujete pro více lidí najednou dají vám určitě slevu a v určitých týdnech jsou i výrazné slevy pro děti. Pokud si jako termín dovolené vyberete konec ledna, což není ta pravá lyžařská sezóna, skvěle si zalyžujete, protože nebude nikde „ani noha“ a vlekař pustí vlek či lanovku jen kvůli vám. Počasí bývá slunečné a klidné, jen trochu mrazivé. Možná pro to není toto období tolik oblíbené lyžaři jako konec února a březen. V březnu je tu naprosto nádherně a ve chvílích odpočinku se můžete na každém větším stanovišti lanovek občerstvit a opalovat. Teplota je mírně nad nulou a při odpoledních paprscích slunce si klidně můžete sundat svetry a být jen v tričku.
Tak nepočítejte každou korunu a užijte si pořádně lyžování. Uvidíte, bude to stát za to! Hlavně celou dobu budete postrádat pocit naštvanosti z dlouhých front, na které jsme všichni zvyklí z našich, ne zrovna levných středisek.