Je to v nás nějak zakódováno nebo co, ale myslím, že se moc nepletu, když řeknu, že všechny ženy prahnou po romantických důkazech lásky. Toužíme být zahrnovány pozorností, dostávat květinové koše, vlastnoručně napsané básně nebo sto padesát SMS s větou „Miluji te!“ denně. Prostě chceme být neustále ubezpečovány, že právě tohle je láska s velkým L.
Jak se tato naše představa snoubí s mužským obecně pragmatičtějším viděním světa, to asi ví každá z vás, která někdy byla vdaná nebo alespoň žila v dlouhodobějším vztahu. Když ptáčka lapají, tak zpívají docela sladce, ale jak jste nějaký čas „jeho“, kytek se nedočkáte co je rok dlouhý a SMS dostanete denně tak jednu, a to ještě „Tak kde jsi? Mam hlad. Co bude k veceri?“ :-)
O to víc nás pak nadchnou vyprávění kamarádek nebo vtipné zmínky v tisku, kde jsou popisovány činy mnohdy více než šílené, jimiž nějaký muž dával své vyvolené najevo, jak moc pro něj znamená. Příkladem může být například šestadvacetiletý příslušník indických vzdušných sil, který se nedávno rozhodl potěšit své děvče dárkem. To by ještě nebylo nic tak divného… Ale on si na jeho doručení „vypůjčil“ vojenský vrtulník ruské výroby Mi-6! Z letecké základny v Jodhpuru se v něm vydal nad turistické středisko Jaisalmer, kde jeho láska právě pobývala v hotelu, a začal ubírat výšku. Hoteloví hosté se v panice rozutekli, když spatřili vojenský kolos nad svými hlavami, ale nestalo se nic strašného. Pilot jen vyhodil na střechu hotelu žlutý balík převázaný ozdobnou stužkou a odletěl. Když se vrátil „domů“, čekal ho průšvih jak hrom, protože podle vyšetřovatelů porušil veškerá pravidla. Jak to s ním dopadne, o tom se teď dohadují jeho nadřízení. Co se týká dívčina srdce, to asi plesá, protože – ruku na srdce - jedině pravá láska je schopná tak praštěných činů. Mimochodem – balíček se dostal do správných rukou, když ho dívce ze střechy donesl blíže nespecifikovaný zaměstnanec hotelu… Co v něm bylo a jestli se to při pádu z výšky rozbilo, o tom zpráva taktně mlčí.

A co vy? Zažily jste na vlastní kůži, aby pro vás někdo na důkaz lásky provedl podobnou vylomeninu? Podělte se s námi o své zážitky.
Reklama