Se skutečně neobvyklým tvrzením přišli podle magazínu New Scientist američtí vědci. Milování bez kondomu činí ženy šťastnějšími a zbavuje je depresí! Podle jejich mínění mužské semeno obsahuje látky na bázi hormonů, které v ženském mozku vyvolávají reakci jejímž výsledkem je pocit štěstí.
Studie provedená na vzorku 300 newyorských žen dokazuje, že existuje jistá souvislost mezi používanými antikoncepčními metodami a hladinou štěstí. Dokonce se objevily názory, že psychické potíže jako deprese či dokonce sebevražedné sklony se vyskytují mnohem častěji u žen, jejichž partneři si před stykem navlékají gumovou ochranu, než u žen jež dávají přednost nechráněnému styku. Šéf výzkumu, newyorský psycholog Gordon Gallup srovnává účinky mužského semene s preparáty užívanými v psychiatrické praxi a obecně nazývanými „pilulka štěstí“.
Pochopitelně ale vědci ihned dodávají, že tímto sdělením v žádném případě nechtějí jít proti všeobecné osvětě nabádající naopak k bezpečnému sexu, kdy kondom nechrání jen před nechtěným početím, ale také je ochranou před sexuálně přenosnými chorobami včetně AIDS.
Reklama