Domluvit se o něčem s dospívající slečnou, která prožívá právě své těžké období proměny v ženu, bývá dost složité i ve věcech praktických, jako je škola nebo domácí povinnosti. A co teprve intimní témata! Někde to doma funguje docela v pohodě a maminky s dcerami řeší bez obtíží všechny otázky kolem intimní hygieny, menstruace a pohlavního života, ale jsou i rodiče, kterým ostych (a často i dřívější přístup jejich vlastních rodičů) brání v otevřené diskusi. Možná právě jim může být pomocníkem internetová stránka Intimlinka, která je určena především mladým a dospívajícím dívkám, ale možná zde najdou odpovědi na některé otázky i zralé ženy.

Intimlinka obsahuje rubriky jako Intimní hygiena, Tělesné změny v dospívání, Návštěva gynekologa, Otázky a odpovědi nebo Slovníček, ale najdete zde i Diskusní fórum nebo možnost objednat si zdarma vzorek tamponů o.b. Nespornou výhodou internetu je možnost komunikace, která ve spojení s anonymitou pomáhá i stydlivějším dívkám překonat zábrany a zeptat se na věci, na které se v běžném životě nemají odvahu zeptat. V on-line poradně na Intimlince jsou dvě zkušené lékařky (MUDr. Dagmar Makalová a MUDr. Radka Vetešníková-Koubová) připraveny odpovídat na dotazy čtenářek, které se týkají intimní hygieny, antikoncepce a menstruace.

Na internetové Intimlince také najdete zajímavé výsledky průzkumu na téma menstruace a dospívání, který provedla značka o.b. v České republice mezi dětskými lékaři, dětskými gynekology, gynekology, učiteli, matkami dospívajících dcer a studenty medicíny a pedagogiky v první polovině května 2002. Nechybí ani odkazy na zajímavé internetové stránky, jako například virtuální muzeum menstruace nebo stránky o hormonální antikoncepci.

Pokud tedy chcete být v intimních věcech informovanější nebo chcete pomoci s poučením své malé slečny, sedněte k počítači a podívejte se na www.intimlinka.cz.
Reklama