Ačkoliv ke svatbě patří líbánky, jako obojek ke psovi nebo poklička k hrnci, stejně se vždycky a všude najdou páry, které to prostě nějak nezvládnou a své líbánky odloží na neurčito. Zvláště před lety se kolem toho nedělaly velké štráchy. Někdy byly na vině peníze, tedy jejich nedostatek. Veselka zkrátka spolkla všechno hotovost a na svatební cestu se holt zase muselo ušetřit. Jindy se stavěl dům nebo se čekalo miminko, tak jaké pak rajzování… Zkrátka, léta utíkala a vy najednou slavíte desáté, patnácté výročí a líbánky nikde.
Některé dvojice to řeší tím, že se rozhodnou uspořádat něco jako náhradní líbánky, třeba dlouhá léta po svatbě. Mnohdy i proto, že doufají v oživení vztahu, který za ty roky poněkud okoral… Proč ne? Myšlenka je to dobrá a pokud jste třeba stejně chtěli jet do Paříže, Verony nebo na Mallorku, tak tohle je ideální příležitost. A babička pohlídá děti a vlastně ani nemůže moc protestovat…

Samozřejmě vám nechceme přát nic nepěkného a věříme, že si opožděné líbánky se svým staronovým ženichem hezky užijete, ale přesto je dobré mít na paměti pár základních pravidel:
- nejezděte na líbánky na místo, které ve vás může vyvolat byť vzdálené vzpomínky na něco nepříjemného (pokud například na vás loni na vodě praskl románek s rodinným přítelem Vaškem, nejezděte do Benátek, Amsterdamu nebo Brugg, kde se to loděmi jen hemží)
- zásadně si zakažte plánování takových zhovadilostí jako jsou romantické procházky kolem Seiny nebo Versailleskými zahradami (pravděpodobně se budete tak křečovitě snažit navodit romantično, až se z té křeče dozajista pohádáte)
- pro pozdní líbánky zvolte místo pokud možno liduprosté, případně velmi málo zalidněné (jinak hrozí, že vás hned druhý den naštve, jak váš manžel kouká sousedce u stolu do výstřihu, přičemž on zešílí žárlivostí, až vás bude číšník oslovovat slečno..)
- neberte s sebou děti, ani v případě, že máte špatné svědomí, že se jim celý rok málo věnujete (to teď v pár dnech stejně nedohoníte a navíc jejich věčné hašteření a fňukání spolehlivě odvrátí každou „hrozící“ milostnou chvilku, jíž vyvolá nálada modravého oceánu nebo vyhlídka na palmový háj)

Máte nějaké vlastní postřehy z klasických nebo opožděných líbánek? Napište nám o tom!
Reklama