V dubnu jsme se s přítelem sestěhovali do jednoho bytu. Chodíme spolu už skoro dva roky a usoudili jsme, že nemá cenu platit dvoje nájemné, když jsme stejně hodně spolu. I když jsem předtím dost dlouho bydlela sama a na to jsem si taky zvykla, těšila jsem se, že to bude pěkné žít s člověkem, kterého mám ráda. Ale asi jsem nějak nedomyslela negativní stránky takového kroku.
Teď máme krizi a to vůbec ne malou. Hádky jsou na denním pořádku. Hlavním problémem je přitom fakt, že mému příteli se nezdám jako dostatečně pilná hospodyně. Nebo spíš služka?!!!! Pokud si vzpomínám, ani jeden z nás neměl doma nikdy nějak extra naklizeno, moje i jeho lednička odjakživa zela prázdnotou a prádlo se pralo, až když nebylo co na sebe. Jenže tím, že bydlíme spolu, jako by se něco mezi námi změnilo. On by si to představoval tak, že já okamžitě nastartuju něco jako úklidový a kuchyňský servis. Ale to já nemám v úmyslu ani náhodou. Máme oba podobně náročnou práci a koníčky, ze kterých se vracíme domů pozdě, takže nevidím důvod ke stížnostem, že nevařím teplá jídla, že jsou na podlaze drobky (které tam nadrobil on) a že není stále umyté nádobí (na každý lok si vezme jinou skleničku).
Věřte mi, že tohle mě opravdu vytáčí. Nikdy jsem nebyla žádná kuchyňka, vlastně vařím tak leda vajíčka nebo výjimečně nějakou minutku, ale dřív mu to nevadilo. Chodili jsme normálně jíst ven. Všechno bylo v pohodě. Copak mají chlapi nějaký podmíněný reflex, že když žijí s ženou, že jim musí dělat servis jako maminka? Já to fakt nechápu! Nebyla jsem tak vychovaná, u nás doma se o práci dělili všichni, i táta s bráchou. Za poslední dva týdny snad není ani dne, abych nelitovala, že jsem pustila svůj podnájem garsonky a nastěhovala se k příteli, protože teď cítím, že to nebylo dobře. Ale zase na druhou stranu lepší takhle, než kdyby k něčemu podobnému došlo po svatbě. O té se už mimochodem nějak moc nemluví. Což mě ani nemrzí. Nechci skončit jako domácí puťka, která jen lítá doma s prachovkou a hrncema. Vždyť by si mě musel docela přestat vážit, kdybych se tak změnila.
Nikomu to neupírám, když to někdo tak chce, jeho věc, ale já si myslím, že život je o něčem jiném než o polívce a knedlíkách…

Babeta
Reklama