Máme v rodině „starého smilníka“. Je to můj strejda, kterému letos bylo sedmdesát. Najednou se v něm probudily nějaké vášně nebo co a prohání ženské, zatímco teta se střídavě hroutí a stěhuje k sestře, tedy mé mamince…
Naposledy, když u nás byla, vyprávěla, že strýc si vodí domů milenku, když ona je třeba na chalupě nebo odjede k příbuzným na Moravu. Prý to moc dobře ví, protože nachází doma různé důkazy. Dokonce prý i ví, kdo ta dotyčná je. Sousedka od vedle, které je 50 a jejíž manžel pracuje dlouhodobě v zahraničí. Teta pro ní nemá snad žádný slušný výraz a kromě toho se rozčiluje nad tím, že to přece není normální, aby taková ženská něco měla se strýčkem, jemuž je sedmdesát a je to přece starý kozel.
Sama ještě vdaná nejsem a tak si dost těžko dovedu představit situaci, až mi jednou bude přes šedesát a zjistím, že mi ten můj starý kozel zahýbá. Slyšela jsem hodně o jevu tzv. druhé mízy a nevím, jestli je to právě to, co teď pohání mého strýce do náruče sousedky. Ale asi ano. Můj táta se naštěstí takhle neprojevuje, aspoň o tom nic nevím ;o), jenže máma je taky jiného typu než teta. Ta od té doby, co odešla do důchodu nechodí doma jinak než v odrbaných zástěrách a dbá hlavně o to, aby bylo uklizeno. Moje maminka jí pořád tahá k holiči a snaží se do ní mluvit, ale teta jako by neslyšela, jen pořád na něco nadává a stěžuje si… Nechci se strýce zastávat, sama bych byla na místě tety dost naštvaná, ale stejně mi to nedá, abych netipla, že si za to aspoň z padesáti procent může sama svým chováním.
Docela by mě zajímalo, co si o tomto problému myslí ostatní čtenářky a také muži-čtenáři.

Radka
Reklama