Petra Janů, zpěvačka s fenomenálním hlasem a obrovská pohodářka, sama o sobě říká, že je houby sousto pro tisk. Žije třiadvacet let s jedním chlapem a chová se zásadně neskandálně. Ze svého soukromí nám byla ochotná prozradit něco o tom, jak bydlí.
Kde a jak bydlíte?
Bydlím v bytě – státním – v Dejvicích. Po domě netoužím, protože jeden dům, chalupu v Jižních Čechách, už máme a myslím si, že vlastnit dva domy je asi zbytečné.
Ví se o vás, že svou chalupu milujete. Máte v úmyslu tam někdy přesunout těžiště svojí existence? Je to teď velmi módní opouštět město.
Zatím určitě ne. Oba máme práci, která je příliš vázaná na Prahu. Ale jednou, možná… Proč ne?
Kdo má chalupu a má ji rád, je většinou zarytým zahrádkářem. Platí to i o vás?
Práci na zahradě nesnáším víc než cokoli jiného. Když jsem byla malá, pěstovala naše rodina jahody na výkup. A tak dnes ve svých nejhorších snech vídám ohromné lány jahod, které musím odšlahounovat, okopat, odšlahounovat… Takže práce na zahradě? Nikdy!
Taktéž se o vás ví, že nemáte děti, zato máte pejska. Jaká je to rasa?
Je to černý kokršpaněl, jmenuje se Black a soužití s ním je báječné. Je moc chytrý a vycvičil si nás. Posloucháme ho na slovo, tím pádem je na nás hodný a má nás celkem rád.
Co dělá váš domov domovem, co tam v žádném případě nesmí chybět?
Odpověď na tuhle otázku nám Petra Janů nakreslila – my jsme se domnívali na základě její kresby, že žije tajně s Markem Ebenem, ale je to prý její Zelenka :).
Reklama