Ve středu jsme v této rubrice uveřejnili článek na téma „Ideální partner“, který vycházel z ankety provedené v USA. Jak jsme předpokládali, článek vyvolal řadu vašich ohlasů, mezi nimiž se sem tam objevila i reakce muže. Jeden z nich (přezdívka Spol) pod článek připsal následující názor:

Milé dámy, ač muž (ale možná právě proto), jsem si se zájmem (a věřte, že taková mužská zvědavost si rozhodně nic nezadá s vaši ženskou) přečetl tento článek. První má reakce byla, jak jinak, čistě mužsky šovinistická. Brrr, až jsem se za ni sám zastyděl.
A jak jsem si ten článek četl znovu a znovu, vytisknutý na papíře, přibývaly mi na něm poznámky ke každému dobu. Ve výsledku jsem s překvapením zjistil, že mi vlastně začalo být žen, které mají uvedené priority, vážně líto. Je totiž pěkné, pokud někdo tvrdošíjně požaduje, aby byl v partnerství chápán jako rovnocenný, ale pokud dotyčný nedozrál na akceptování pravd (né těch, co chce slyšet, ale těch, které chce opravdu vědět a zvládne je přijmout, i když jsou třeba úplně jiné, mnohdy tzv. kruté).
Mám samozřejmě na mysli třeba už hned tu první uváděnou vlastnost. (Ideální partner by měl vědět, co chcete, aniž byste to museli říct – pozn.red.). Pokud se opravdu vy ženy, empatičtí tvorové, opravdu stále naivně domníváte, že my muži, kteří (bohužel) na rozdíl od vás nemáme spojené hemisféry, umíme jak psi vyčuchat, co se vám zrovna v daný moment honí hlavou a vycítit, že už nechcete tohle, ale zase pro změnu támhleto (protože přece musíme brát ohled na tu vaši neustálou hormonální nevyrovnanost), je možná na čase začít dalším generacím holčiček servírovat pohádky jen na lékařský předpis.
Jinak budou (tak jako mnohé z vás) znovu a znovu opakovat omyly svých matek, babiček, sester apod. Vlastnost druhou (Ideální partner by měl poslouchat, když mu něco říkáte – pozn.red.) snad ani nemá cenu moc komentovat. Znám osobně tolik žen, které nikoho kolem sebe moc ke slovu stejně nepustí (chápu samozřejmě význam interpersonální interakce, ale čeho je moc...).
Ovšem vlastnost poslední mě opravdu "dostala". (ideální partner by se k vám měl chovat, jako byste byla dokonalá, i když si je dobře vědom vašich chyb – pozn.red.).V přeložení to mně jako muži zní asi takto: Lži, jak nejlépe umíš, jen abys mi zvedal sebevědomí a budeš „připuštěn".
Verdikt zní: současná žena není zralá na to, aby se s ní jednalo na rovinu, aby se jí nelhalo a sama si říká o používání tzv. milosrdných lží při komunikaci s ní.
Reklama