Náhodou jsem se dostal na tyto stránky a vidím, že to tady docela „žije“. Tak mě napadlo, že možná dovedete poradit i chlapovi, který si neví rady se svou ženou. Předem chci říct, že si na ni nejdu stěžovat :o), ale opravdu potřebuju radu.
Moje žena je už pět let doma s dětmi a teď momentálně řeší, jestli jít do práce nebo ne. Na jednu stranu se jí chce mezi lidi, ale na druhou stranu se bojí, že za těch pět let strávených doma všechno zapomněla a že bude v práci nemožná. Tak si vymýšlí různé důvody, proč ještě do práce nejít. Není to u nás otázka peněz, ze svého platu rodinu uživím. Ale i ona sama říká, že by jí to mohlo prospět. Tenhle strach se u ní objevuje už dlouho a také v jiných věcech. Je třeba sportovně nadaná, ale nikdy se nechce do ničeho pouštět. Když nás známí lákali na vodu, řekla, že to nepůjde, i když nám babička nabízela pohlídat děti, takže nebyl problém. Nakonec ji manželka kamaráda ukecala a ženě se na vodě moc líbilo a vedla si skvěle, i když jela poprvé. To samé je třeba v zimě s lyžováním nebo třeba s novými lidmi. Můj šéf nás zval na velkou party, kterou pořádal na zahradě pro zahraniční partnery. Dostal jsem pozvání jít i s manželkou, ale ona si postavila hlavu, že nepůjde. Prý nemá co na sebe, neumí dobře anglicky a stejně jí není dobře.
Nerad ji do něčeho strkám, ale vím, že na ni nic jiného neplatí a že je pak nakonec vždycky ráda, když se nechá „ukecat“. Přitom je to nádherná a chytrá ženská, tak proč si vůbec nevěří? Mám ji moc rád a chci ji doopravdy pomoc. Poradíte jak?

Zdeněk H.