Mám takový zvláštní problém. Týká se jednoho kolegy. Nastoupil k nám do firmy nedávno, je o třicet let mladší než já a fešák. Potíž je však v tom, že on se na mne doslova upnul. Pořád vyhledává moji přítomnost, i když pracujeme v jiném úseku, chce se mnou chodit na oběd a zve mne do kina, do divadla a teď dokonce i na výlet…
Zpočátku mně to přišlo normální. Říkala jsem si: Je tady nový. Nikoho to nezná. Tak potřebuje někoho, kdo mu poradí a kdo ho nepošle do háje, což já nemám ve zvyku. Ani na chvíli mne nenapadlo, že by to mohlo být ještě jinak. To mi do hlavy vnukla až moje kolegyně a kamarádka, která si jeho chování taky všimla. Prý je jasné, že je ten kluk do mne blázen. Jenže mně to přijde jako nesmysl. Mohla bych být klidně jeho matkou, můj vlastní syn je o tři roky starší než on!
Neříkám, že mi je ten kolega nějak nepříjemný, ale zatím jsem s ním byla jenom jednou v kině a jednou v divadle. Nakonec proč ne? Ale výlet… Kamarádka mne hecuje, ať se nebojím a jedu, že kluk je pěkný a určitě o mne má zájem. A já že přece nejsem žádná bába. Jenže mně děsí ten věkový rozdíl. Jsem rozvedená, teď právě žiji sama, ale moji partneři vždycky byli minimálně tak staří, jako jsem já.
Docela by mně pomohlo, kdybych znala názor někoho, kdo podobnou situaci prožil. Poradíte?

Vlasta
Reklama