Už jsme tady o tom docela dlouho nepsali a přitom je to jeden z nejsoučasnějších jevů naší doby. Seznamování přes internet. V USA například jeden z největších seznamovacích webů MatchNet.com zaznamenal jen od konce loňského roku do března roku letošního nárůst o celý milion uživatelů! Odborníci tvrdí, že seznamování přes internet je pro dnešní třicátníky a mladší stejně samozřejmé, jako pro jejich rodiče a prarodiče bylo normální seznamovat se v baru nebo v tanečních. Ale pozor – ani zde internet nezná hranice. Seznamují se přes něj nejen mladí, ale i lidé v nejlepších letech nebo senioři. Stejně tak dnes lidé nehledajé svého „ideálního“ partnera jen ve svém blízkém okolí, ale seznamují se vesele i páry, které žijí tisíce kilometrů od sebe a kteří by se bez té čertovské techniky pravděpodobně nikdy ani nepotkali.
Stejně jako při „normálním“ seznamování hrozí samozřejmě i při seznamování přes net spousta zádrhelů – od toho, že dotyčný bude kecat o svém vzhledu, vzdělání, finančních podmínkách či dokonce pohlaví, až po vykutálence, kteří mají nečestné úmysly všeho druhu.
Valná většina seznamovacích služeb je placená, ale co je to nějaká ta koruna nebo dolar proti šanci najít toho Pravého? Vždyť kromě toho, že e-seznamky nabízejí fotky svých klientů, si dnes můžete hledat partnera podle libovolných kritérií jako je věk, barva očí, vyznání, vztah ke zvířatům nebo ekologii, zálib a povahových rysů.

K tomuto tématu našla naše čtenářka a dopisovatelka Lora v loňském vydání časopisu 100 + 1 pár zajímavých informací, které možná budou zajímat právě vás.

V roce 1995 John Adams, Ken Agee a Ron Redburn založili v americkém městě Phoenix v Arizoně službu s názvem Foreign Affair a začali nabízet seznámení po internetu. Seznamovacích agentur je mnoho, v čem je ta jejich zvláštní? Jejich firma seznamuje bohaté, americké muže s ženami z Ruska, Východní Evropy a Asie.
Adams a jeho společníci nejprve zadali inzeráty do ruských novin. Vybízeli v nich ženy, jenž jsou nespokojené se svou životní úrovní, aby poslaly své fotografie a osobní data. Již za několik týdnů mohli na svých stránkách představit více než 300 ruských krasavic. Dnes nabízejí na stránkách www.lovme.com nejméně 6500 žen ze 49 zemí a podílejí se na tisících svatbách ročně. Mají pobočku v Petrohradě, Kyjevě a jiných ruských městech.
Adams tvrdí, že dnešní Američané trpí většími problémy s navazováním milostných vztahů, než tomu bylo dříve. Mají náročná zaměstnání a z toho vyplývající nedostatek času i příležitostí. Dalším důvodem pro založení této služby je fakt, že prý Američanky často odmítají vstupovat do manželství s muži staršími čtyřiceti let, což je naopak věková kategorie pro Rusky velmi imponující.
Jak seznamování přes oceán probíhá? Zákazník si vybere ženu, která se mu líbí, a za její adresu zaplatí zhruba 9 dolarů (pokud má zájem o více než 13 adres, poplatek se sníží na 7 dolarů). Páry si nejprve dopisují. Společně setkat se mají možnost na večírcích, které pro ně firma Foreign Affair pořádá jednou ročně na různých místech Ruska.
Zakladatelé této firmy říkají, že riziko takového seznámení není větší než riziko při běžném seznámení. Americký imigrační úřad však přesto varuje před možností sexuálního zneužívání. Někteří muži se prý mohou domnívat, že tímto způsobem získají otrokyni oddanou sexu. A naopak riziko pro bohaté, ženitbychtivé Američany vystihuje příběh jednoho fotografa z Filadelfie, jehož známost se sličnou Ruskou trvala pouze pár měsíců. Ta využila seznámení k tomu, aby se dostala do USA, a za čas mu utekla za mužem mladším a bohatším. Ale to je holt život…

připravila
Reklama