V sobotu oslaví všechny naše dětičky svůj svátek. Podle meteorologů by nám mělo přát počasí, tak proč NEZKUSIT vyrazit na opravdový piknik… Pro děti je to mnohem přirozenější forma oslavy než sedět v restauraci způsobně u stolu a nepobryndat ubrus.
A co všechno na takový piknik v přírodě budete potřebovat? Předně velkou deku a přes ní o něco menší látkový ubrus, na kterém prostřeme pohoštění. Nádobí volíme nejlépe plastové nebo papírové, aby se nic nerozbilo. Stylové je vše sbalit do velkého proutěného koše, ale pokud ho nemáte, není to důvod piknik rušit. Stejnou službu udělá i velká taška nebo batoh.
Pokud nevlastníte termosku, doporučuji večer před piknikem dát PET lahve s nápoji do mrazáku, kde zmrznou a druhý den budou postupně rozmrzat a dlouho vydrží studené. Navíc budou v koši působit i jako malá chladnička ostatních surovin. Co sebou připravíte záleží prakticky pouze na chuťových buňkách vašich dětí. Určitě připravte jak sladkou, tak slanou variantu. Chybět by nemělo ovoce a zelenina, již předem připravená, pokrájená.
Ale aby váš piknik nebyl jen o jídle je dobré stejnou pozornost věnovat i tomu, co budete s dětmi v přírodě dělat. Určitě nezapomeňte přibalit různé karetní hry, míč, létající talíř, šátek na převázání očí při hře na slepou bábu apod. Jednoduchá, ale stále oblíbená je hra TWISTER. Možná jste ji zahlédli někde hrát, ale netušili jste, že se tak jmenuje… Pro hru budete potřebovat starou deku, na kterou našijete obdélník ze starého prostěradla o rozměrech cca 140 x 170 cm, na který předem našijete nebo namalujete barevná kolečka, tak jak to vidíte na obrázku. Kolečka mají v průměru cca 18 cm. Pokud budete malovat textilními barvami, udělejte si šablonu. Malování je pak snadné a pomoci vám mohou i děti. Dále potřebujete papírové „hodiny“ (35 x 35 cm) z kartonu, na které narýsujete kvadranty označené názvy končetin a plošky, které vybarvíte. Do středu „hodin“ vyvrtáte otvor a pomocí nýtku nebo šroubku připevníte volně otáčivou ručičku.
Hrát Twister mohou dva až čtyři hráči a cílem je vymanévrovat protihráče z kolbiště. Vítězí ten, kdo se udrží na hřišti poslední. Na začátku se postaví hráči každou nohou na jedno z okrajových polí. Poté se točí hodinami a podle toho co určí se hráči posunují. Jedinou výjimkou, kdy se točí znovu, bez toho, aby se hrálo, je situace, kdy mají hráči své končetiny na kruzích stejné barvy (všechny dané barvy jsou obsazené) a hodiny ukáží opět tuto barvu. V ostatních případech musí hráči vždy udělat to, co určily hodiny. Nepovede-li se někomu umístit ruku nebo nohu na správnou barvu, ze hry vypadá. Samozřejmě při obsazování polí nesmí hráč upadnout nebo se plochy dotknout loktem či kolenem.
Pamatujte - kdo si hraje, nezlobí - a navíc při twistování zažijete spoustu společné legrace a to je ten nejhezčí dárek, který můžete svým dětem dát.
Reklama