Mám ještě v živé paměti, jak moje babička žehlívala prádlo. Ručníky, utěrky a cejchy vždycky dopředu nakropila a svinula do ruliček, aby se pěkně provhlčily a lépe se pak žehlily. Nebo chodila na zahrádce kolem šňůry, osahávala visící kusy oděvů a říkala: „Už je čas to sebrat, je to vlhký akorát na žehlení.“ Pak si sedla v kuchyni ke stolu, pustila si svoje oblíbené rádio a dlouhé hodiny se oháněla žehličkou. Takovou tou obyčejnou, elektrickou, těžkou a nenapařovací.
Když pak kdysi v devadesátých letech minulého století - ano, minulého….taky mi to ještě nejde přes pusu :-) – dostala od mojí tety svou první napařovací žehličku, moc se na ni netvářila a stejně jí skoro nevyndávala z krabice a dál se držela té své staré a osvědčené. Když se však zastaralý přístroj poroučel do věčných lovišť domácích spotřebičů, vzala zavděk tou „novotou“ a nakonec se s ní docela skamarádila. Trvalo to nějakou chvíli, než se odnaučila používat kropítko a svinovat prádlo před žehlením jako ruládu. Taky už najednou bylo jedno, jestli prádlo ze šňůry sebrala těsně před doschnutím a nebo ho tam nechala sušit až do večera. Nová žehlička byla lehká, pěkně si odfukovala páru a babičce šlo žehlení pěkně od ruky.
Já měla před lety, těsně po svatbě, taky nejdřív žehličku-nenapařovačku, ale brzy jsem ji odložila do skříně jako záložníka a pořídila si šikovnější pomocnici. Napařovací žehličku, která šetří můj čas a nervy, protože žehlení nepatří zrovna k mým oblíbeným kratochvílím a tak jsem ráda, když to sfouknu co možná nejrychleji.

Vy ještě nemáte napařovací žehličku? Nebo vaše stará žehlička dosloužila a vy si chcete pořídit novou? Zkuste štěstí v naší nové soutěži v magazínu Bydlení na Žena-in.cz a možná zrovna vy vyhrajete jednu ze tří vynikajících napařovacích žehliček DB 4040 AEG, které do soutěže věnovala společnost Electrolux.
Reklama