Zhruba po půlroce života, když už dítě dovede samo sedět, začíná doma boj o lžičku. Jen ti nejlínější mazánkové se nechají do nekonečna krmit lžičkou od maminky, většina malých průzkumníků se chápe své vlastní lžičky a s větší či menší přesností se pokouší trefit pokrmem do svých úst. Pokud má za sebou první polévkové, kašové a přesnídávkové „ochutnávky“ a přijme jako fakt, že nejen mlékem je člověk živ, bere s chutí své krmení do vlastních rukou. Ať se vám to líbí, nebo ne. I když se často okolí jídelní židličky promění v čvachtající bahniště, neměla byste svému děťátku bránit v sebeprosazování. Poté, co učiníte pár nezbytných opatření (nedávejte jídelní stoličku na drahý koberec, odstraňte z dosahu dítěte sváteční ubrus, neoblékejte děťátku na jídlo parádní body a kalhotky, naopak mu na krk uvažte bryndáček, nejlépe plastikový s „korýtkem“), můžete malému neposedovi půjčit do ruky jeho první vlastní lžičku a pokud na to nemáte nervy, doplňte jeho pokusy o jídlo krmením ze lžičky druhé. :-)
Aby vám šlo krmení lépe od ruky a abyste se nemusela obávat o budoucnost porcelánového talířku nebo o bezpečnost dítěte šermujícího alpakovou lžičkou, zkuste se obrátit na pomoc ke zkušeným – firma Chicco dodává na trh speciální dětské jídelní sety pro nejmenší s novým potiskem kolekce AJUTABIMBO, které odpovídají hygienickým normám, jsou praktické, ale také krásné a dětem se určitě hned zalíbí. Jídelní misky a talířky jsou vyrobeny z plastu s veselým potiskem. První dětské příbory jsou vytvarované pro uchopení neohrabané dětské ručičky a jsou tak zaoblené, aby potrava snadno sklouzla do úst. Lžičky jsou vyrobeny z měkkého silikonového materiálu, takže nehrozí poranění dětských dásní a zoubků.
Praktické jídelní misky Chicco mají zespoda přísavku, takže je ani to nejrozpustilejší dítě nemůže shodit ze stolu. Loudá se váš maličký při jídle? Pořiďte mu termomisku Chicco, která za pomoci teplé vody v dvojitém dnu udržuje jídlo dlouho teplé. Také termomiska je opatřena přísavkou.
Ne všechny maminky chtějí, aby jejich dítě pilo čaj nebo šťávu z lahvičky s dudlíkem. Hrníčky a kelímky jsou však pro malé dětičky nepraktické, protože se toho víc vybryndá, než vypije. Ideálním řešením jsou hrnečky a skleničky Chicco s pítkem, které jsou praktické i hezké na pohled. Výhodou je zatížené dno, které brání převrhnutí nádobky, i když je poloprázdná, praktické pítko se zpětným uzávěrem zase zabrání vytečení nápoje.