Skončilo to. Odešel. Ať už šel za jinou, nebo ho skutečně táhla touha po svobodě a nezávislosti, každopádně vám ošklivě zlomil srdce. Ať už šel sám, nebo jste mu ukázala dveře, abyste (jako rozumná žena?) ukončila své trápení, stejně to je fuk, protože je vám na nic. Přestaňte zavlažovat polštář, přestaňte budit sousedy hlasitým štkaním, nepropadejte alkoholu ani depresím. Neberte tuhle situaci jako konec, ale jako začátek…
Tak to byla vlastně první rada. Druhá na ni jen logicky naváže. Změňte barvu vlasů nebo jejich délku. Už dávno jste to chtěla udělat, ale vždycky jste cukla v obavách, že se mu třeba nová už nebudete líbit. Teď je ta pravá chvíle. Se starými vlasy se zbavíte zažitých stereotypů a třeba i smutků.
Začněte se učit jazyky. Je jedno jestli se budete zdokonalovat v angličtině nebo němčině, či se vrhnete na esperanto nebo arabštinu. Máte teď přece spoustu volného času, tak proč ho probulet? Choďte cvičit nebo plavat. Ne proto, že byste snad měla dávat za pravdu vašemu vnitřnímu hlasu, který na vás vrčí, že vás opustil stejně jen proto, že máte špíčky. Ale proto, že je to zábavné a že pomocí pohybu se skvěle uvolníte a vyplavíte hormony radosti.
Cestujte! Zavolejte kamarádce, která žije v San Francisku, a leťte za ní na návštěvu. Skočte s kolegyní do cestovky a vyberte si zájezd na poslední chvíli. Váš čas a vaše peníze patří teď jen vám, tak si je užijte.
Pořiďte si legitimaci do městské knihovny. Jak je to dlouho, co jste nepřečetla ani řádek (pokud ovšem nepočítáme oběžníky v práci a noviny)? Zajděte si do knihovny a půjčte si nějaké pěkné knížky, se kterými se pak vypravte do parku.
Vezměte si psa nebo kočku z útulku. Uděláte dobrý skutek, nebude vám doma večer smutno a budete mít někoho, kdo vás bude milovat beze všech výhrad, kdo se s vámi bude mazlit a radostně vás vítat, až se večer vrátíte z práce.
Choďte na mejdany. Až vás přátelé pozvou na večírek, na pečení prasete nebo na oslavu narozenin, nedělejte kyselé obličeje a jděte tam. Kromě toho, že se na mejdanu můžete zadarmo dobře najíst a napít, kdo ví – třeba tam na vás čeká nová láska…
Buďte pozitivní. Nepropadejte pocitu, že je celý svět proti vám a že stejně nic nemá cenu. Možná to bylo dobře, že právě tenhle vztah skončil. Třeba vám osud přichystal setkání s Božským zrovna na zítřek… A kdyby ne – aspoň si můžete dělat, co vás napadne, nikdo vás nekomanduje, nikdo vám neříká, že maminka svíčkovou pasíruje a že v žádném případě už nepotřebujete další kabelku…
Ale stejně, i když je to celkem fajn, když si člověk může dělat, co chce - mějte pro jistotu oči otevřené. Kdyby šla kolem vás láska, pravděpodobně ji bez delšího váhání poznáte i se zavřenýma očima, ale jeden nikdy neví. A i když konce bývají bolestné, začátky jsou vždycky sladké – tak by byla by škoda ji propást, ne?
Reklama