Včera byl první máj, lásky čas, hrdliččin zval ku lásce hlas… Jo, jo, zní to moc hezky, romanticky, až skoro lákavě. Jenže co když zrovna pro vás nebyl včerejšek oslavou lásky, ale spíš opravdu svátkem práce, jak je v kalendáři? Ne, že byste byla takový workoholik, ale prostě jste raději zvolila „bezbolestnou“ pracovní variantu (myla jste okna, luxovala, žehlila, nebo dělala pořádek v šanonech..), jen abyste se vyhnula pohledu na šťastné dvojice líbající se pod rozkvetlými stromy. Ne, že by romantika pro vás byla jen prázdným pojmem, ale prostě zrovna není ve vaší blízkosti někdo vhodný ku líbání, neřku-li dalším bohulibým partnerským činnostem…
Před svým okolím hrajete možná drsoňku, která na takové nesmysly jako je líbání na 1. máje pod rozkvetlou třešní (nebo nedejbože u sochy Karla Hynka) nevěří. Ale někde uvnitř, pod košilí či tričkem, vás hněte pochybnost, rozladění a vztek.
Teď už je pozdě bycha honit, ale třeba vám budou alespoň malou psychickou oporou tři důvody proč nevadí, že jste se včera nelíbala pod rozkvetlou třešní:
1) Tradice líbání pod rozkvetlou třešní je sice romantická a v určitých situacích i zábavná, ale nenechte si nabulíkovat lidmi kolem, že pokud nemáte na 1. máje partnera nebo nějakého vhodného „líbače“, jste k ničemu. Možná jste si nechala ujít kouzlo prvomájového polibku, ale co když vás zítra (za týden, za měsíc..) čeká polibek od toho pravého, který nebude o nic méně hodnotný, a to i v případě, že se neodehraje pod stromem? :-)
2) Takřka vynucená pusa, která proběhne jen proto, že se to patří (kromě prvního máje je pokynem k líbání třeba vánoční jmelí), nemá zdaleka takovou hodnotu jako polibek z lásky, vášnivý a nekonečný. Na něm je právě nejkrásnější fakt, že přichází spontánně a třeba i na místech či ve chvíli, kdy to nejmíň čekáme. ;-)
3) V neposlední řadě se musím zastat početné skupiny lidí, kteří s příchodem jara nemají nyvý lesk v očích z důvodů záchvatu romantiky, ale o poznání prozaičtějšího záchvatu senné rýmy. Procházka v parku je pro ně očistcem a na piknik v trávě mohou rovnou zapomenout. Mají snad tito lidé trpět mindrákem z toho, že se včera prostě z objektivních důvodů nemohli líbat pod kvetoucí třešní?

Nebyla včera líbačka? Jste sama, máte partnera odmítače nebo snad ve vašem okolí nerostou či nekvetou třešně? No, a co? Tak si dejte stopičku třešňovice a vykašlete se na tradice. Až přijde ta vaše správná chvíle pro líbání, však ono to nějak dopadne… ;-)
Reklama