Součástí každodenního rituálu rodiny s miminkem je koupání. I když každá maminka brzy po příchodu z porodnice zjistí, že koupání novorozence není žádná věda, nabízíme vám několik tipů, jak na to:

- Do vaničky nejdříve nalijte studenou vodu a pak přidávejte teplou. Ve vaničce by mělo být více než 10 cm vody.
- Loktem nebo teploměrem přeměřte teplotu vody, měla by mít teplotu těla (36 – 37%).
- Před koupáním vytřete děťátku oči a omyjte mu tvářičku vatovým tamponem namočeným v převařené vodě.
- Při koupání podpírejte krk a hlavičku děťátka předloktím, jednou rukou ho pevně držte za vzdálenější rameno a horní část paže, druhou podsuňte pod zadeček a stehýnka.
- Novorozenému miminku stačí být ve vodě dvě až tři minuty. Při přenášení děťátka z vaničky podložte ruku pod zadeček a nadzvedněte ho. Držte děťátko pevně, aby vám nevyklouzlo.
- Vykoupané děťátko zabalte do osušky a jemně mu osušte tělíčko (hlavně kožní záhyby) i vlásky.
- Po koupeli je vhodné použít pudr Johnson´s baby, který naneste nejdříve na ruce a pak jej jemně rozetřete na ta místa tělíčka, kde by mohly vzniknout opruzeniny – především je to krk a zadeček.
- Na zvláčnění dětské pokožky použijte speciální zvláčňující krém nebo olej Johnson´s baby. Olej aplikujte v tenké vrstvě a jen na čistou a suchou pokožku. Pozor - pudr a olej nepoužívejte na stejná místa.
- Potom natřete zadeček speciálním krémem proti opruzeninám Johnson´s baby.

Každodenní koupání děťátku zpříjemní speciální dětské koupele Johnson´s baby, které stejně jako šampony obsahují unikátní složení „Už ani slzu“, takže neštípou miminko do očí.
Pro ještě lepší usínání miminka vyzkoušejte Johnson´s baby koupel pro dobré spaní s vůní levandule a heřmánku, která je vhodná již od novorozeneckého věku, má vyrovnané pH a je klinicky testována. Její příjemné aroma levandule, heřmánku a dalších přírodních esencí, které jsou od pradávna známy svými zklidňujícími účinky, připraví Vaše děťátko na pohodu usínání. Jestli děťátko trápí rýma nebo ucpaný nos, zkuste do jeho vaničky přidat Johnson´s baby dětskou koupel pročišťující dýchací cesty, která obsahuje eukalyptus, mentol a rozmarýn, takže pomáhá uvolňovat horní cesty dýchací.

Tip pro Vás:
Koupele Johnson´s nejsou určeny výhradně pro děti, naopak – i Vy si můžete před spaním dopřát uklidňujících účinků levandule a heřmánku nebo eukalyptu a mentolu.
Reklama