Nedávno jsem potkala svého spolužáka Michala ze střední školy a šli jsme na kafe. Byl celý zdrchaný, tak jsem se ho zeptala, co se děje. Řekl, že jeho žena podala návrh na rozvod, protože se zamilovala do ženy. Byl z toho opravdu hotový, prý je to čerstvá věc. Byli spolu deset let a teď tohle! Říkal, že proti rozvodu nic nenamítá, jen je tím strašně zaskočený a ptá se sám sebe, jestli je možné, že ho jeho žena měla někdy normálně ráda, nebo s ním žila jen aby se neřeklo. Prý na sex nikdy moc nebyla, ale spali spolu. Děti neměli, i když se o nějaké pokoušeli. Taky se mi svěřil, že by se ho snad míň dotklo, kdyby mu žena utekla s nějakým chlapem, ale ženskou prý nedovede strávit… Proti rozvodu se ale nestaví, stejně už by s ní prý nemohl nic mít.
Ptal se mě, co si o tom myslím a jestli si umím představit, že bych já sama něco měla se ženou. Po pravdě jsem mu řekla, že jsem to nikdy nezkusila a že si myslím, že ne. I když mám jednu známou, která normálně chodí s mužem, ale prý to jednou v opilosti dělala se ženou a docela se jí to líbilo. Protože si ráda čtu příběhy na Ženě, napadlo mě, že vám o tomhle příběhu napíšu. Třeba má některá z čtenářek k tomu co říct...

Bláža

Redakční dovětek: Zeptali jsme se naší spolupracovnice, psycholožky Líby Máchové, na její vyjádření k tomuto příběhu. Podle ní existují zhruba tři možné důvody toho, že žena na ženy. Jedním z důvodů bývá to, že dotyčná žena má ze svého života velmi negativní zkušenosti s muži (a nemusí se to vždy týkat jen jejího manželství), které vyústily až v tak hraniční nedůvěru, že už nadále hodlá spoléhat pouze na - pro sebe možná mnohem pochopitelnější – ženskou část populace. A to i v sexu. Dále se může jednat o lesbickou ženu, která jen svůj dosavadní život přizpůsobovala konvencím a požadavkům okolí (sňatek s mužem, snaha o založení rodiny…) a teprve nyní se odvážila a rozhodla jednat podle své přirozenosti. A do třetice: některé ženy zkoušejí sex se ženou třeba jen proto, aby experimentovaly, vyzkoušely něco nového, ozvláštnily svůj sexuální život. To ale zřejmě nebude případ Michalovy manželky, protože takové „experimentátorky“ obvykle nepálí mosty svých stávajících heterosexuálních vztahů a sex se ženami je pro ně jen jakýmsi zpestřením.
Reklama