Tak už se zase blíží víkend a i když to ještě před pár dny vypadalo, že zima se s námi pro letošek loučí, na horách zase chumelí. Možná i vy se chystáte o víkendu trochu provětrat lyže a snowboardy, takže vám určitě přijde vhod pár internetových tipů na sněhové informace na internetu.
Kdo má rád, když všechno vidí na vlastní oči, určitě ocení ucelenou nabídku webkamer z lyžařských středisek nejen u nás, ale také v zahraničí, kterou najdete na adrese www.holidayinfo.com.
Pokud vás zajímají takové věci, jako je výška sněhové pokrývky, stav sjezdovek, kvalita sněhu, teplota vzduchu nebo provoz lanovek a vleků, tak zkuste specializované informační stránky www.snih.cz nebo www.ski.atlas.cz. Na obou najdete kromě těchto informací také zajímavosti o lyžování, nabídky zájezdů nebo ubytování a další služby.
Ještě víc o počasí u nás i ve světe se dozvíte na www.meteopress.cz

A jak to včera vypadalo v některých lyžařských střediscích se sněhem? Asi nejlíp je na tom Praděd v Jeseníkách s 90 cm sněhu a Lysá hora v Beskydech se 70 cm sněhové pokrývky, situace se zlepšila v Krkonoších (Špindl 55 cm, Benecko, Černá hora a Rokytnice nad Jizerou 40 cm) i v Jizerkách (Špičák u Tanvaldu 40 cm). Nic moc zatím Šumava (Špičák 20 cm a Zadov 15 cm). Všude ale průběžně posněžuje a taky fouká silný vítr. Předpověď na konec týdne hovoří o dalším sněžení a výrazném zlepšení sněhových podmínek především na severu a východě republiky, tak uvidíme…
Reklama